Bronisław Cieślak nie żyje. Gwiazdor "07 zgłoś się" był też politykiem. Pełnił ważną funkcję w SLD

2021-05-02 10:09 Michał Michalak
Bronisław Cieślak nie żyje. Gwiazdor 07 zgłoś się był też politykiem. Pełnił ważną funkcję w SLD
Autor: AKPA Bronisław Cieślak nie żyje. Ta smutna informacja obiegła dziś rano całą Polskę. Popularny niegdyś aktor zmarł w wieku 77 lat po długiej walce z chorobą. Chyba większość z nas będzie go kojarzyć z roli porucznika Borewicza w "07 zgłoś się"

Bronisław Cieślak nie żyje. Ta smutna informacja obiegła dziś rano całą Polskę. Popularny niegdyś aktor zmarł w wieku 77 lat po długiej walce z chorobą. Chyba większość z nas będzie go kojarzyć z roli porucznika Borewicza w "07 zgłoś się", w którym występował w latach 1976-87 (premiera ostatnich odcinków w 1989 r.). Bronisław Cieślik miał jednak na koncie także inne serialowe i filmowe role, a do tego był dziennikarzem i politykiem SLD.

Bronisław Cieślak nie żyje. Gwiazdor "07 zgłoś się" był też politykiem. Pełnił ważną funkcję w SLD

Bronisław Cieślak nie żyje. Tę smutną informację podał dziś rano tvn24.pl. Niezwykle popularny w latach 70. i 80. aktor zmarł w wieku 77 lat po długiej walce z chorobą nowotworową. Większość Polaków będzie go kojarzyć z roli porucznika Sławomira Borewicza w serialu "07 zgłoś się" emitowanym w latach 1976-89. Bronisław Cieślak wystąpił w 21 odcinkach produkcji, w której rozwiązywał zagadki kryminalne z terenu całej Polski. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się jednak od zawodu dziennikarza, gdy w 1968 r. rozpoczął pracę dla Polskiego Radia, a później został również redaktorem oddziału Telewizji Publicznej w Krakowie, z którego zresztą pochodził. W latach 1997-2003 prowadził i współprowadził program interwencyjny w Polsacie "Telewizyjne Biuro Śledcze".

Czytaj też: Bronisław Cieślak kilka lat przed śmiercią wyjawił prawdę o swoim ojcostwie. To był totalny szok!

Debiut filmowy Bronisława Cieślaka

Bronisław Cieślak zaliczył debiut filmowy tuż przed rozpoczęciem zdjęć do "07 zgłoś się", gdy dostał angaż w serialu obyczajowym "Znaki szczególne" jako główny bohater inżynier Bogdan Zawada. Na fali popularności wystąpił ponadto m.in. w takich filmach, jak "Kung-fu", "Wściekły" (główna rola kapitana Bogdana Zawady) czy "Zamknąć za sobą drzwi" (filmowa wersja przygód porucznika Borewicza). Później okazjonalnie można go było zobaczyć w wybranych polskich serialach, ale powrócił z przytupem w 2009 r., gdy został głównym bohaterem paradokumentu "Malanowski i Partnerzy", wcielając się w postać szefa biura detektywistycznego Bronisława Malanowskiego - serial zakończył się w 2016 r.

Bronisław Cieślak posłem SLD

Bronisław Cieślak należał w latach 1971-1970 do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a po zmianie ustroju został politykiem SLD. W latach 1997-2005 był posłem III i IV kadencji Sejmu. W czasie drugiej kadencji pełnił również funkcję rzecznika prasowego klubu parlamentarnego SLD. O mandat ubiegła się jeszcze w latach 2005 i 2007, ale bez powodzenia. Porażką zakończyły się także jego starania o zostanie radnym Krakowa w 2006 r.

Bronisław Cieślak nie żyje

Bronisław Cieślak nie żyje. Wspominamy najlepsze sceny aktora
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze