Była gwiazdą w PRL-u. Piosenkarka Alibabek ma guza mózgu

2019-12-03 14:40 doll
Alibabki
Autor: ADAM JAGIELAK / SUPER EXPRESS Alibabki

Alibabki święciły triumfy w połowie lat 60. - dzisiaj nazywane są "pierwszym polskim girlsbandem". Niestety, sytuacja jednej z piosenkarek daleka jest od radosnej. Wanda Borkowska zmaga się z nowotworem. Kłopoty zdrowotne ma także jej mąż.

Złą sytuację małżeństwa Borkowskich naświetliła na Facebooku Polska Fundacja Muzyczna. Pod koniec października u Wandy Borkowskiej, wokalistki Alibabek, wykryto guza mózgu. Jej mąż, Jan, doznał wypadku w domu, ale po zdarzeniu pojawiły się przykre komplikacje, bo mężczyzna cierpi na chorobę neurologiczną. W końcu w połowie listopada obydwoje wrócili do mieszkania na warszawskiej Pradze, ale ich codzienność jest udręką.

Polska Fundacja Muzyczna zbiera teraz środki między innymi na remont łazienki państwa Borkowskich, by mogli w godny sposób spędzać dzień za dniem. Potrzebna jest także rehabilitacja.

Wanda i Jan Borkowscy to artyści zasłużeni dla polskiej muzyki i kultury. Wanda występowała z Alibabkami, śpiewając m.in. w Sopocie i Opolu. Jan założył legendarny klub Hybrydy, od 1970 roku pracował w Programie III Polskiego Radia. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, współtworzył kultowy festiwal Jazz Jamboree.