Były prezenter pogody z TVN nowym prowadzącym poranki w TVP Info

2021-04-08 11:53 Magdalena Guss-Gasińska
Maciej Dolega w TVP info
Autor: Materiały prasowe Maciej Dolega w TVP info

Znany był jako pogodynek TVN-u, a teraz będzie gwiazdą konkurencyjnej stacji. Maciej Dolega (40 l.) spróbuje swoich sił w nowej pracy.

- Dołączam do ekipy „Wstaje dzień” TVP to miejsce, w którym rozpoczęła się moja przygoda z telewizją. Wciąż mam tu wielu przyjaciół. Cieszę się na nowe wyzwania, których teraz będzie dużo więcej... do zobaczenia - napisał na swoim profilu na Instagramie Dolega.

To wyznanie wielu zaskoczyło. Mało kto chce w dzisiejszych czasach podjąć pracę w Telewizji Publicznej. Chociaż trzeba przyznać, że w nowej pracy będzie miał więcej wyzwań i zostanie gwiazdą porannego programu. Program "Wstaje dzień" w TVP Info poprowadzi na zmianę z Anną Popek i Adamem Gizą. Jego debiut przewidziany jest na poniedziałek 12 kwietnia. Dolega ma też pojawiać się na antenie TVP Info o poranku w weekendy.

TAK BYŁO: Piękna prezenterka i znany pogodynek odchodzą z TVN

Taka zmiana w życiu byłego pogodynka nastąpiła po tym jak rozstał się z TVN, o czym poinformował fanów ponad miesiąc temu.

- Drodzy, w tym wydaniu już mnie nie zobaczycie, ale to była piękna przygoda i dziękuję wszystkim, których na tej drodze spotkałem, od których mogłem się uczyć i z którymi mogłem pośmieszkować. Dziękuję też widzom, bez których to nie ma sensu. Działam dalej ze szkoleniami z komunikowania grupowymi i indywidualnymi, także jeśli jesteście zainteresowani to pytajcie na priv. reszta działalności też będzie się tu pojawiać - napisał Dolega.

ZOBACZ: Fani Kasi Cichopek bezlitośni! Gwiazda "M jak miłość" musiała się bronić

Dla Macieja przyjęcie oferty TVP Info to powrót do miejsca, w którym zaczynał swoją przygodę z telewizją. Był wtedy reporterem "Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego". Przez sześć lat był redaktorem w TVP3. Tamten czas wspomina bardzo miło.

- To było dla mnie coś absolutnie nowego. Byłem kompletnie zielony, mimo że studiowałem dziennikarstwo i myślałem, że zwiążę z nim swoją przyszłość. Na pewno praca w mediach jest niezwykle ciekawa, codziennie poznajemy nowych ludzi i musimy posiadać wiedzę na bardzo różne tematy. Oczywiście w jednych czujemy się lepiej, w innych trochę gorzej, ale widzowie powinni mieć wrażenie, że w każdym czujemy się dobrze. Po 14 latach działalności na różnych antenach ta praca nadal jest dla mnie inspirująca i w stu procentach spełniam się w tym, co robię - powiedział w jednym z wywiadów.

Z TVN związał się w 2012 roku. Na początku pracował w TTV, a póżniej przeszedł do TVN24 gdzie prowadził wieczorny "Teleserwis", następnie przeszedł do redakcji TVN Meteo. Widzowie na pewno zapamiętają go również za idealnie dobrane stroje i perfekcyjny wygląd, a to za sprawą tego, że w przeszłości pracował jako model. Na swoim koncie ma sesje ze znanymi fotografami i do dzisiaj z sentymentem wspomina tamte czasy.

- Dzięki modelingowi zwiedziłem świat. Byłem w Mediolanie, Paryżu, Londynie, a nawet w Tajpej na Tajwanie. Przyswajałem sobie angielski i poznawałem ludzi - wyznał Maciej w jednym z wywiadów.

Sekrety gwiazd walczących w FAME MMA | ESKA XD - Hotplota #20
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze