Cirque du Soleil - najsłynniejszy cyrk świata BANKRUTUJE! Fatalny powód

2020-06-30 18:03 wp
Cirque du Soleil - najsłynniejszy cyrk świata BANKRUTUJE
Autor: AKPA Cirque du Soleil - najsłynniejszy cyrk świata BANKRUTUJE

Najsłynniejszy cyrk świata bankrutuje! Cirque du Soleil złożył wniosek o upadłość. Kanadyjska firma rozrywkowa znalazła się w tragicznej sytuacji finansowej. Pracę stracą tysiące pracowników. Co się stało? Znamy fatalny powód!

Najsłynniejszy cyrk świata bankrutuje jak podaje CNN. Powód jest fatalny! Wszystko przez gigantyczne długi spowodowane pandemią koronawirusa. Skutki takiej decyzji są katastrofalne. Pracę straci około 3,5 tys. osób. To aż 95 proc. zatrudnionych w kanadyjskiej firmie. Choć Cirque du Soleil przez lata prosperował bez najmniejszych problemów, gwoździem do trumny okazały się zerowe przychody podczas pandemii: - Kierownictwo musiało działać zdecydowanie, aby chronić przyszłość firmy - czytamy na stronie Gazeta.pl słowa Daniela Lamarre, prezesa Cirque du Soleil Entertainment Group.

Cirque du Soleil - najsłynniejszy cyrk świata bankrutuje. Co dalej?

Mimo fatalnej sytuacji firma nie poddaje się i cyrk z czasem ma stanąć na nogi. Marka nie zniknie ze świata kultury i rozrywki! Pomóc ma kanadyjski rząd oraz inwestorzy, którzy będą mogli zlicytować majątek Cirque du Soleil. Przewidziano też wysokie dofinansowanie (300 mln. dolarów), aby zapewnić poszkodowanym w wyniku bankructwa pracownikom.

Cirque du Soleil w Polsce

Najsłynniejsza trupa cyrkowa występowała na całym świecie. Ogromny namiot pojawiał się również w Polsce na przestrzeni lat 2012-2020. Ostatni występ najsłynniejszego cyrku świata miał miejsce w Krakowie i Gdańsku w 2020 roku. Firma zapowiedziała też, że wszyscy miłośnicy Cirque du Soleil, którzy kupili bilety na wydarzenia nie muszą ich oddawać i wciąż pozostają ważne. Myślicie, że szybko staną na nogi?