Cleo, Alicja Szemplińska i Sound’n’Grace wystąpią na jednej scenie z Zaz!

2020-09-17 23:50 Martyna Rokita
Giwazdy French Touch 2020
Autor: Materiały prasowe /AKPA

Znani i lubiani artyści z Polski już wkrótce spotkają się na jednej scenie z uwielbianymi w Europie i na świecie francuskimi gwiazdami. W tym roku do Teatru Wielkiego Opery Narodowej, gdzie odbędzie się French Touch ponownie zawita Zaz. Szykuje się naprawdę wyjątkowe, pełne wrażeń i dobrej muzyki wydarzenie.

To długo oczekiwany moment, nie tylko dla fanów francuskiej kultury. Spragnieni koncertów, teatru i kina w czasach pandemii, czekamy z niecierpliwością na zniesienie kolejnych obostrzeń. Jak donoszą organizatorzy, wydarzenie Show French Touch, które co roku gromadzi 1800 widzów w Teatrze Wielkim Operze Narodowej i 3 mln telewidzów, odbędzie się w planowanym terminie, czyli 17 października o godz. 19.30.

To już szósta edycja akcji French Touch w Polsce, która zachęca Polaków do odkrywania francuskiej mody, muzyki, kuchni i francuskich produktów.

- Show French Touch na stałe wpisał się już do kalendarza jesiennych wydarzeń w Warszawie. Co roku podnosimy poprzeczkę, aby zadowolić gusta najbardziej wymagających widzów - mówi Sylwia Sasal, rzecznik prasowy French Touch.

- Głównym tematem tegorocznego show jest „Paris by night”, co oznacza, że zabierzemy widzów w niezwykłą podróż do Paryża, podczas której obejrzą prawdziwy spektakl muzyki, mody i tańca - dodaje Sylwia Sasal.

W tym roku na deskach teatru usłyszymy grupę francuskich artystów w hołdzie legendarnej francuskiej parze - Michelowi Berger i France Gall. Przez 20 lat para tworzyła związek nie tylko na scenie, ale i w życiu prywatnym. Owocem ich współpracy jest 250 utworów, które w latach 70’ i 80’ przyniosły im olbrzymi sukces i sławę. Na scenie zobaczymy również Zaz, a właściwie Isabelle Geffroy, jedną z najbardziej popularnych francuskich artystek, nazywaną współczesną Edith Piaf. Legendarną artystkę przypomina nie tylko podobna barwa głosu, ale i droga artystyczna: obie zaczynały od śpiewania na paryskim Montmartrze i w piano barach. Podczas Show French Touch wystąpi również niezwykle utalentowany muzyk, kompozytor i wokalista - Pascal Obispo, który w ciągu 30 lat swojej muzycznej kariery współpracował m.in Johnny Hallyday, Garou, Marc Lavoine, Zazie, Natashą St-Pier czy Florent Pagny.

Młode pokolenie francuskich artystów będzie reprezentowała grupa Shanguy, znana z takich przebojów jak La Louze, Toukassé czy King of the Jungle. Shanguy oferuje świeże spojrzenie na dotychczasową francuską scenę muzyczną. To połączenie różnych muzycznych światów od indie folku przez reggae po muzykę elektroniczną. Nie zabraknie również muzyki klasycznej, ale w zupełnie nowej odsłonie. Siostry Camille & Julie Berthollet po wydaniu trzech albumów z muzyką klasyczną postanowiły zinterpretować dzieła znanych francuskich artystów takich jak Jean-Jacques Goldman, Patrick Bruel, Serge Gainsbourg. Organizatorzy twierdzą, że zaskoczą wszystkich melomanów. Na scenie wystąpią również polscy artyści, którzy będą mierzyć się z francuskim repertuarem, a wśród nich m.in. Cleo, Alicja Szemplińska i Sound’n’Grace.

Każde Show French Touch to także fascynujący świat mody. Po pokazach Jean Paul Gaultier, Jean-Charles de Castelbajac, czas na zmiany i odejście od haute couture. W tym roku swoją kolekcję prêt-à-porter zaprezentuje Chantal Thomass. Podczas pokazu w Warszawie zobaczymy najbardziej znane projekty, jakie powstały podczas jej kariery. Jakie jeszcze atrakcje zaplanowali organizatorzy French Touch? Dowiemy się podczas gali 17 października o godz. 19.30 w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Bilety na wydarzenie są do nabycia na stronie: https://www.frenchtouchlabellevie.pl/. W cenie biletu organizatorzy oferują nie tylko udział w gali, ale również w After Party.

Jakie atrakcje czekają tam na gości? DJ i występy artystów na żywo, wspaniała francuska kuchnia, no i oczywiście najlepsze francuskie wina i szampany. Bilety są również dostępne w sprzedaży na platformie Ticketmaster. Emisja telewizyjna wydarzenia odbędzie się 18 października o godz. 16.00 w stacji TVN.

Zbliżające się Show French Touch poprzedziła konferencja prasowa, poprowadzona przez Annę Kalczyńską, na której zaprezentowano program, atrakcje i gwiazdy zbliżającego się wydarzenia. 

Najnowsze