Co dalej z pomnikiem Bohdana Smolenia w Poznaniu? Jest duży FINANSOWY problem

2020-05-20 12:14 MROK
Pomnik Bohdana Smolenia
Autor: materiały prasowe Pomnik Bohdana Smolenia

Pomnik Bohdana Smolenia, który ma stanąć w centrum Poznania jest już prawie gotowy. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Zostań Gwiazdą Kabaretu będzie można usiąść z artystą przy jednym stoliku na skwerze między ulicy Rybaki a Strzałową. Niestety na dokończenie rzeźby brakuje pieniędzy - kilkunastu tysięcy złotych.

Pomysłodawcą powstania pomnika w Poznaniu jest jego wieloletni przyjaciel Smolenia - Krzysztof Deszczyński. Panowie współpracowali ze sobą zarówno na scenie, jak i w życiu. Wspierali się, znali jak łyse konie. - Bohdan to postać wyjątkowa, zasługuje na takie upamiętnienie - mówi Deszczyński.

Stowarzyszenie "Zostań Gwiazdą Kabaretu" wspólnie z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, po śmierci Smolenia w 2016 roku, zorganizowało konkurs na projekt pomnika. - Bezapelacyjnie wygrał projekt Piotra Sochy - wyjaśnia Deszczyński.

Artysta, kabareciarz, piosenkarz, a także filantrop znany był z tego, że bardzo dużo palił - dlatego pomnik Smolenia, jak twierdzi Deszczyński, nie byłby prawdziwy, gdyby i na nim aktor nie siedział z papierosem. - Bohdan palił 24 godziny na dobę, on chyba nawet palił jak spał - mówi Deszczyński i dodaje, że to nie jest też przypadek, że na pomniku z brązu będzie można ze Smoleniem usiąść. - Cieszę się, że ten pomnik będzie po prostu żył z ludźmi - mówi Deszczyński.

Na realizację projektu pieniądze zebrano przez internetową zbiórkę. Na dokończenie inicjatywy brakuje jeszcze kilkunastu tysięcy. Wspomóc projekt można przez stronę internetową.

Robocop mierzy temperaturę. "Będzie dobrze" Adama Federa odc. 40

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze