Co WARTO oglądać, a czego NIE? Oceniamy nowości telewizyjne!

2019-10-11 5:29
Zawsze warto, serial
Autor: mat. pras. Zawsze warto, serial

Jesień to czas telewizyjnych nowości! Wieczory są coraz dłuższe, a widzowie uwielbiają rozsiąść się wygodnie na kanapie i obejrzeć sobie w telewizji coś ciekawego. Na czym oprócz „M jak miłość”, „Tańca z gwiazdami” czy „Mam talent” warto zawiesić oko? Nowości telewizyjne nowego sezonu oceniają fachowi dziennikarze z „Super Expressu”, SE.pl oraz dodatku telewizyjnego „Magazyn Super Express TV”. Na tapetę wzięli m.in. powracające po latach show „Czar par”, reality show „Love island” czy zupełnie nowy serial „Zawsze warto”.

Nowości telewizyjne oceniło nasze jury w składzie:
Adrian Nychnerewicz – „Super Express”
Agata Szymborska – SE.pl
Aleksandra Niedźwiedź – „Magazyn Super Express TV”

„Starsza pani musi fiknąć”, TVN - 3 gwiazdki

Gwiazdy już nieraz wyruszały w ekstremalną podróż w programach typu reality show i wydawało się, że kolejny tego typu format niczym nas już nie zaskoczy. Jednak rodzice celebrytów, którzy tym razem im towarzyszą, dodają całemu programowi dużo świeżości i naturalności. Zapewniają dużą dawkę humoru, ale i wzruszeń. To oni są tu prawdziwymi gwiazdami! Oglądając ich perypetie, sama mam ochotę jeszcze dziś wyruszyć na przygodę życia!
ALEKSANDRA

„Czar par”, TVP 2 – 2 gwiazdki

Reaktywacja kultowego formatu to wysoko postawiona poprzeczka. Trzeba nie tylko dorównać oryginałowi, który przed laty stał się sukcesem, ale także jeszcze czymś widza zaskoczyć. I właśnie tego w „Czarze par” zabrakło. Bo choć niby wszystko się tutaj zgadza – sympatyczna para prowadzących, przebojowi uczestnicy i plejada gwiazd w roli gości – to jednak trudno nie mieć wrażenia, to wszystko już było. Miały być fajerwerki, a wyszło po prostu przewidywalnie.
ALEKSANDRA

„Love Island", Polsat – 1 gwiazdka

„Love Island” miał być odpowiedzią Polsatu na wznowionego przez TVN „Big Brothera”, ale moim zdaniem nie dorównuje mu. Przez to, że do programu wciąż wchodzą nowi uczestnicy, wkrada się chaos. Znajomi mówią, że bardzo się wkręcili w romantyczne przygody wyspowiczów. Ja na szczęście tego uniknąłem. Daję jednak jedną gwiazdkę za to, że uczestnicy cały czas chodzą w strojach kąpielowych. Jest więc na co popatrzeć ;–)
ADRIAN

„Zawsze warto”, Polsat – 3 gwiazdki

Uwielbiam ten serial już od pierwszego odcinka. Historie bohaterek granych przez Weronikę Rosati, Kasię Zielińską i Julię Wieniawę mnie osobiście bardzo poruszyły. To bardzo życiowy, bardzo kobiecy serial, którego akcja, choć nie jest wartka, zaskakuje. Cenię też to, że scenarzyści zdecydowali się na wątek homofobii, z którą spotyka się jeden z bohaterów.
ADRIAN

„Ninja Warrior”, Polsat – 2 gwiazdki

Mimo że to program dla wąskiej grupy odbiorów zainteresowanej rzeźbieniem sylwetki i ściganiem się na wyniki, okazuje się, że show angażuje nawet tych, którym do sportu daleko. Nagle okazuje się, że trener twojego znajomego próbuje pokonać przeszkodę w Polsacie, w czym kibicuje mu cała rodzina. Nawet jeśli nie uda się pokonać całego toru, jest co podziwiać!
AGATA

„39 i pół tygodnia”, TVN – 1,5 gwiazdki

TVN bez wątpienia umie inwestować w promocję – produkcje tej stacji zawsze mogą liczyć na dobrą reklamę, nawet jeśli na koniec okazują się niewypałem. Jest tak chyba trochę z „39 i pół” – oczekiwania wobec kontynuacji szalonych losów Darka Jankowskiego były naprawdę spore. Tymczasem dostaliśmy trochę mdłe wspomnienia podstarzałego rockmana, który uważa, że „kiedyś to było lepiej”. No właśnie, było.
AGATA

Najnowsze