Ćwierćfinał "Tańca z gwiazdami". Zacięta walka na parkiecie!

2019-05-03 19:24 wp
Tamara Gonzalez Perea (Macademian Girl)/ Taniec z gwiazdami
Autor: AKPA Tamara Gonzalez Perea (Macademian Girl)/ "Taniec z gwiazdami"

W programie pozostały już tylko 4 pary. W tanecznym show przyszła pora na ćwierćfinał! Przed nimi zacięta walka o wejście do ścisłej trójki. Kto okazał się najlepszy i tanecznym krokiem dotarł do półfinału? Sami zobaczcie!

W poprzednim odcinku "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami", pożegnaliśmy Mariusza Węgłowskiego i Kasię Vu Manh. Na parkiecie pozostały już tylko 4 pary. W ćwierćfinale zaprezentowały się na parkiecie dwukrotnie. Walka była naprawdę bardzo zacięta! Pary, zmierzyły się ze sobą do najbardziej znanych hitów. Usłyszeliśmy między innymi "Wonderful world" Louisa Armstronga czy "Wiosna - ach to ty" Marka Grechuty. W poprzednim odcinku, stylizacje gwiazd i scenografia na parkiecie mogła robić duże wrażenie! Wszystko, co działo się w 8. odcinku tanecznego show, możecie zobaczyć tutaj: Hollywoodzkie przeboje w "Tańcu z gwiazdami". Co działo się w programie? Kto tym razem zachwycił jurorów swoimi zdolnościami, a która z gwiazd wypadła najsłabiej? Przeczytajcie relację 9. odcinka!

RUNDA PIERWSZA

Ćwierćfinał otworzyła Tamara Gonzalez Perea (Macademian Girl) i Rafał Maserak. Zatańczyli cza-czę do utworu Skaldów "Wiosna". Taniec przypadł do gustu Iwonie Pavlovic, która przyznała 8 punktów (Andrzej Grabowski - 9, Ola Jordan - 9). Łącznie zdobyli 26 punktówTomasz "Gimper" Działowy i Natalia Głębocka zaprezentowali choreografię do utworu "Always look on the bright side". Ola Jordan wróciła pamięcią do pierwszych odcinków, a Andrzej Grabowski skomentował: - Nadrabiasz charakterystycznością! Zdobyli 21 punktów (Iwona Pavlovic - 6, Andrzej Grabowski - 8, Ola Jordan - 7). Pierwszym tańcem Joanny Mazur i Jana Klimenta była samba. Na parkiet wjechali rowerem w rytmie utworu "Małgośka". - Joasia, to był maj! - zachwycił się Grabowski i ocenił parę na 10 punktów. Jurorzy przyznali tancerzom 28 punktów (Iwona Pavlovic - 9, Ola Jordan - 9). Jakub Kucner i Lenka Klimentowa zdobyli w pierwszym odcinku 14 punktów za cza-czę. Tym razem, do utworu "Maj" Varius Manx wytańczyli sobie 18 punktów (Iwona Pavlovic - 5, Andrzej Grabowski - 7, Ola Jordan 6).

RUNDA DRUGA

Jan Kliment i Rafał Maserak stanęli przed nielada wyzwaniem. Musieli nadmuchać... wodne zabawki! Tamara i Joanna zmierzyły się w quizie z wiedzy o majówce. Na pytania odpowiadały też Natalia i Lenka. Z kolei Gimper i Jakub musieli złożyć biwakowe śpiwory. Najlepsi zdobyli butle majówkowych napojów - lemoniady. To była tylko rozgrzewka przed drugim tańcem. Jako pierwsi, zaprezentowali się Tamara Gonzalez Perea (Macademian Girl) i Rafał Maserak. Orkiestra Tomasza Szymusia zagrała "Feeling good" Niny Simone, do której para zatańczyła fokstrota. Jurorzy ocenili ich występ na 25 punktów (Iwona Pavlovic - 9, Andrzej Grabowski - 10, Ola Jordan - 10). Tomasz "Gimper" Działowy i Natalia Głębocka pokazali sambę do "Love is in the air". - Widzę, że ty naprawdę pracujesz (...) tylko, że pewnej bariery nie przeskoczysz - ocenił krytycznie Grabowski. Reszta jury, również wyłowiła błędy YouTubera, który zgarnął tylko 17 punktów (Iwona Pavlovic - 4, Andrzej Grabowski - 7, Ola Jordan - 6). Quick stepa, w bajkowych strojach, zatańczyła Joanna Mazur i Jan Kliment. Za drugi taniec zdobyli naprawdę wysokie noty! Łącznie 30 punktów! Z kolei walca angielskiego, w wykonaniu Jakuba Kucnera i Lenki Klimentowej, jurorzy ocenili na 23 punkt (Iwona Pavlovic - 7, Andrzej Grabowski - 8, Ola Jordan - 8).

Najwyższe noty zgarnęła Joanna i Jan - 58 punktów. Najmniej, bo 38 - Gimper i Natalia. Niestety, z programu odpadł Jakub Kucner i Lenka Klimentowa.

Za tydzień pary zaprezentują:

Tamara Gonzalez Perea (Macademian Girl) i Rafał Maserak - pasodoble 

Joanna Mazur i Jan Kliment - walc angielski

Tomasz "Gimper" Działowy i Natalia Głębocka - pasodoble