Dlaczego nowa płyta Sanah nosi tytuł "Irenka"? Wokalistka wyjaśnia

Kim jest Sanah?
Autor: AKPA

Zuzanna Jurczak (24 l.) znana jako Sanah to jedna z największych idolek młodzieży. Właśnie ukazał się jej drugi album zatytułowany "Irenka". Wiele osób zastanawia się nad znaczeniem tytułu. Zanim jednak przejdziemy do rozwikłania zagadki, przyjrzyjmy się bliżej tej młodej wokalistce. Jeszcze dwa lata temu słyszeli o niej nieliczni, a dziś jest wielką gwiazdą. Jak to się stało? Kim jest Sanah?

Sanah pojawiła się nagle w połowie 2019 roku. Została zauważona w odmętach YouTube’a za sprawą niezwykle lirycznego demo o przekornym tytule „bez słów”. Błyskawicznie uwiodła swoją magią Matta Duska, który zaprosił ją do muzycznej współpracy. Jej efektem stał się utwór „Rich in Love” z albumu Kanadyjczyka „Jet Set Jazz”. Kolejne utwory wydawane przez Sanah podbijały serca słuchaczy.

Prawdziwy sukces przyszedł po publikacji piosenki "Szampan". W niecałe 20 dni teledysk otworzono ponad milion razy, dziś liczba ta przekracza 60 milionów!

Nie tylko Kurdej-Szatan wróciła do "M jak miłość"! Wielkie zmiany w serialu TVP, to będzie szok dla widzów

Kolejne utwory przynosiły jej nominacje do najważniejszych nagród w kraju. Podczas 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobyła nagrody za: muzykę i słowa do piosenki "No Sory". Została także doceniona przez dziennikarzy i internautów. 

Sanah ma na swoim koncie dwa albumy: "Królowa dram" oraz wydany w tym miesiącu "Irenka". Wszystkie utwory układają się tu w historię tytułowej postaci przepełnioną pięknem i autentycznością - jak okładka płyty, gdzie na darmo doszukiwać się śladów retuszu.

Dlaczego płyta Sanah nosi tytuł "Irenka"

- Tytuł płyty "Irenka" pochodzi od mojego drugiego imienia, które odziedziczyłam po babci. Wydawało mi się, że to będzie świetna gra słów - druga płyta- drugie imię. Irena jest inną odsłoną sanah. Sukienka za kolanko, pantofelki, już niekoniecznie wysokie szpilki. Tamte buty były niewygodne, zwłaszcza na koncertach. Teraz czuję się o wiele lepiej, więc i zakładam przyjemniejsze obuwie - wyjaśniła w jednym z wywiadów.

"Irenka" jest dostępna w formie cyfrowej oraz w kilku wersjach fizycznych.

Julia Wieniawa zarobiła podczas pandemii 1,5 mln zł. Przebiła Rozenek i Sochę?

Sanah zdradziła kulisy tworzenia hitów i opowiedziała o swojej tęsknocie [WYWIAD]
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze