Gardias ciężko chora na koronawirusa. Co z kolegami z pracy? Jest komentarz TVN

2020-09-30 15:15 MGa
Dorota Gardias broni pielęgniarek
Autor: AKPA

Pogodynka TVN24 i "Dzień dobry TVN" złapała koronawirusa. Covid-19 zaraziła się od córki Hani (7 l.), którą ma ze związku z byłym partnerem Piotrem Bukowieckim (byłym mężem aktorki Karoliny Rosińskiej, 46 l.). Dziewczynka bardzo groźnego wirusa przywlekła ze szkoły. Od razu nasunęły się pytania, czy Dorota Gardias mogła zarazić kogoś w pracy w TVN.

Stan Doroty Gardias jest bardzo poważny. Prezenterka pogody jest w szpitalu, gdzie lekarze podłączyli ją pod tlen, gdyż ma kłopoty z oddychaniem. W placówce medycznej przebywa także jej córka. - Hania jest praktycznie bezobjawowa. Ma jedynie lekką temperaturę - zdradza nasz informator. Jeśli stan zdrowia pogodynki się nie pogorszy, lekarze prognozują, że Gardias spędzi w szpitalu jeszcze dwa tygodnie.

Pilne! Dorota Gardias walczy o życie w szpitalu! Ma koronawirusa

Wiadomo, że Dorota Gardias kilka dni temu, dokładnie 24 września, miała poprowadzić konferencję prasową Heroo Mobile na Stadionie Narodowym. Dziennikarka nie pojawiła się, więc organizator zastąpił ją Agnieszką Hyży.

Komentarz TVN ws. Doroty Gardias 

- Dorota Gardias po raz ostatni była w pracy 20 września. Zgodnie z obowiązującymi w TVN Grupa Discovery zasadami postępowania w przypadku stwierdzenia przypadku zachorowania na koronawirus natychmiast zidentyfikowaliśmy wszystkie osoby, które mogły mieć z nią w tym okresie kontakt. Zostały one bezzwłocznie poinformowane o sytuacji i skierowane na firmową kwarantannę. Żadna z tych osób nie ma objawów COVID-19 i nie kwalifikuje się do kwarantanny według zasad Sanepidu. Jesteśmy w stałym kontakcie z Dorotą i szpitalem, w którym przebywa. Życzymy jej szybkiej rekonwalescencji i czekamy na jej powrót do pracy. W poszanowaniu prywatności naszych pracowników nie przekazujemy do publicznej wiadomości informacji na temat ich stanu zdrowia ani szczegółów dotyczących zwolnień lekarskich, z których korzystają.  Jednocześnie informujemy, że wszystkich pracowników naszej firmy obowiązuje wzmożony reżim sanitarny, polityka zachowania dystansu, noszenie maseczek oraz system pracy zmianowej (podział na grupy i strefy) - poinformowała nas Joanna Górska, dyrektor Działu PR TVN Discovery Polska.

Najnowsze