Drwiny z uczestników "Hotelu Paradise". Tymczasem gwiazdy TVP i TVN nie są lepsze

Hotel Paradise 3 - uczestnicy
Autor: TVN/Grzegorz Piekarski

Niedawno mogliśmy zobaczyć tekst z wiedzy ogólnej jaki przeprowadziła Klaudia El Dursi na uczestnikach reality-show "Hotel Paradise". Gwiazdki programu TVN7 wykazały się brakiem elementarnej wiedzy, którą powinien władać każdy uczeń szkoły podstawowej. To nie pierwszy raz kiedy widzowie mogą zobaczyć, jak celebryci zbłaźnili się na wizji.

Uczestniczki "Hotelu" Paradise" były pytane z chemii, geografii, biologii i literatury. Ich odpowiedzi z pewnością zszokołały wielu telewidzów. Oglądający przecierali oczy ze zdziwienia, gdy usłyszeli od pań, które w czasie programu głównie przechadzają się w bikini, że: stolicą Peru jest Pensylwania, H2O jest trujące, tytuł hymnu Polski to "Oda do radości", względnie "Marsz Dąbrowski", Afryka dzieli się na Północną i Południową, a kontynentów jest 5, 6, 8 lub nawet 12. Perełką w czasie testu było pytanie o autora "Ogniem i mieczem". Jdna z uczestniczek, która pochodzi z Białorusi dopytywała: "Ognie i piecze?". Potem padały nazwiska Adam Mickiewicz i Adam Sienkiewicz. Dowiedzieliśmy się także, że Henryk Sienkiewicz napisał "Lalkę".

Młoda gwiazdka show TVP zbłaźniła się na wizji. A ma w tym roku maturę!

Gwiazdki "Hotelu Paradasie" po takiej wpadce powinny zapaść się pod ziemię. Na pocieszenie przypominamy, że nie one pierwsze zbłaźniły się na antenie. Wcześniej brakiem elementarnej wiedzy popisały się m.in. Katarzyna Zielińska, Karolina Gorczyca, Anna Wendzikowska, Tomasz Kammel czy Marta Kielczyk z "Panoramy".

Katarzyna Zielińska przed laty występowała w show "Kocham Cię Polsko". Uczestnicy mieli za zadanie odpowiadać na pytania z wiedzy ogólnej. Byłej aktorce "Barw szczęścia" z wielkim trudem opisywała Tadeusza Kościuszkę. Przez ponad pół minuty nie mogła znaleźć dla naszego narodowego bohatera innego określenia niż "generał". Nie wiedziała także, że Zagłoba miał na imię Jan Onufry. Przechrzciła go na Michała. Pozostali uczestnicy nie byli wówczas lepsi Marzena Rogalska nie skojarzyła, że w 1940 roku polscy lotnicy walczyli w "Bitwie o Anglię". Katarzyna Skrzynecka nie pamiętała daty wejścia Polski do Unii Europejskiej (przyp. 1 maja 2004 roku), a Samuel Palmer twierdził, że skoczek o tyczce Władysław Kozakiewicz zdobył złoty medal olimpijski w... Berlinie, czyli na Igrzyskach w... 1936 roku za czasów Adolfa Hitlera. (przyp., że prawidłowa odpowiedź to Moskwa 1980). Karolina Gorczyka stwierdziła, że "Małpę w kąpieli" napisał Jan Brzechwa, a nie hrabia Aleksander Fredro, a Tomasz Kammel palnął, że "Wesele" to dzieło... Adama Mickiewicza.

Widzowie mogli zobaczyć także wpadki gwiazd w specjalnym wydaniu teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Pytania zadawane przez Tadeusza Sznuka sprawiły problem Marcie Kielczyk, która nie wiedziała, że głównym przeciwnikiem Smerfów był Gargamel. Odpowiedziała, że… Ważniak. Tomasz Kammel odpadł bo nie wiedział na jakim instrumencie grał Nikodem Dyzma, a Karol Strasburger pomylił ulicę, na której mieszkali bohaterowie serialu "Dom".

Kilka lat temu było głośno o wywiadzie jaki przeprowadziła Anna Wendzikowska w "Dzień dobry TVN" z Sigourney Weaver. Hollywoodzka aktorka skompromitowała polską prezenterkę, pytając ją o jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych Jerzego Grotowskiego. Wendzikowska nie miała pojęcia kim był. Potem piękną dziennikarkę wkręcił Kuba Wojewódzki w audycji Rock Radia. Wówczas Anna Wendzikowska zgodziła się poprowadzić spotkanie z pisarzem Charlesem Bukowskim, który nie żyje od 1994 roku.

Hotel Paradise 3 - zwiastun i dni emisji reality show
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze