Dziecięcy gwiazdor PRL popadł w nałogi. Zmarł w zapomnieniu

2021-07-22 11:35
Mariusz Kozłowski jako Gruby
Autor: filmweb.pl/DVD dziecięcy aktor PRL popadł w nałóg

Jako 13-latek zagrał w serialu "Gruby", gdzie wcielał się w tytułowego bohatera Maćka Łazanka. jego matkę grała Katarzyna Łaniewska (+87 l.). Mariusz Kozłowski zmarł w wieku zaledwie 49 lat w Łodzi w 2008 roku i został pochowany na cmentarzu parafialnym w Ksawerowie. W dorosłym życiu były dziecięcy aktor popadł w niebezpieczne nałogi.

Po sukcesie serialu "Gruby" (1972), Kozłowski nie pojawił się już w żadnej produkcji. Wybrał życie kucharza i handlowca. Założył rodzinę i wyjechał do Szczecina. Z żoną miał dwóch synów. Niestety wpadł w szpony nałogu. Mariusz Kozłowski uzależniony był od hazardu, dodatkowo palił jak smok i pił alkohol. - Kocham hazard - mówił w rozmowie z "Życiem Warszawy". Spowodowało to, że stracił dom. By mieć na życie ratował się kredytami, których nie spłacał. Żona dała mu ultimatum. Poszedł na rentę i grywał sporadycznie, za mniejsze stawki. - Jestem mocnym człowiekiem. Poradziłem sobie z paleniem, chociaż kiedyś dziennie potrzebowałem 60 papierosów. I z alkoholem też. Teraz nie palę i nie piję. Nawet w sylwestra jedynie moczę usta w szampanie - wyznał.  W rolę ojca Maćka Łazanki wcielał się Tadeusz Schmidt (+54 l.), który zmarł na zawał serca prowadząc samochód. Arkadiusz Bielawski (62 l.), który grał rolę Piotrka Maja został psychologiem wojskowym.

Dziecięcy gwiazdor PRL umarł w biedzie. Odnowiono mu ZNISZCZONY grób w kwaterze dla bezdomnych [WIDEO]

Groby dzieci. Syn i córka gwiazd TVP. Okrutny mord na dziecięcej aktorce Hollywood
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze