Niezwykły koncert w rocznicę wybuchu Powstania. Zorganizował go znany aktor [WIDEO]

2020-08-01 5:28
Emilian Kamiński nie pozwoli, by zabrali mu teatr
Autor: Akpa Emilian Kamiński nie pozwoli, by zabrali mu teatr

Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń historycznych naszego kraju. Doskonale wie o tym Emilian Kamiński (68 l.). Aktor w wyjątkowy sposób zamierza oddać hołd poległym powstańcom. W 76. rocznicę szykuje wyjątkowe wydarzenie w swoim Teatrze Kamienica. Możecie zobaczyć je on-line.

Kamienica to wyjątkowe miejsce. Znajdują się tam m.in. piwnice, które w czasie II wojny światowej służyły jako schrony. – W tym miejscu był punkt opatrunkowy Armii Krajowej, a także pani Sendlerowa przerzucała dzieci z getta na stronę aryjską – opowiada „Super Expressowi” Kamiński.

Zobacz: Emilian Kamiński, historia życia: Marzę, by dzieci przejęły po mnie teatr ZDJĘCIA!

Emilian Kamiński zaprasza do Teatru Kamienica na uroczystości 1 sierpnia. "Oddam hołd poległym powstańcom"

Aktor szykuje w swoim teatrze wyjątkowe wydarzenie.

– 1 sierpnia to bardzo ważna data dla każdego warszawiaka i Polaka. Od pokoleń moja rodzina mieszka w tym mieście, w związku z tym moja skromna osoba utożsamia się z Warszawą, wspaniałymi historiami, jakie przeżyła, ale też z tymi bolesnymi. Najbardziej bolesna jest chyba historia z Powstania Warszawskiego. To jest taka rana w sercu, która nie chce się zagoić, w związku z tym ta uroczystość jest dla nas szczególna i jest w szczególnym miejscu, bo w Piwnicy Warsza. Spotykamy się tam jak co roku o godz. 16.00 i śpiewamy piosenki legionowe, które dawniej śpiewało się w domach przy stole. Chciałbym w ten sposób oddać hołd naszym poległym powstańcom – dodał.

 

Z powodu pandemii liczba miejsc w teatrze jest ograniczona, dlatego też całe wydarzenie można będzie obejrzeć na żywo na Facebooku i na YouTubie KGHM, które jest parterem wydarzenia, a także na stronie www.kghm.com oraz na stronie „Super Expressu”.
Na scenie pojawi się Justyna Sieńczyłło, Emilian Kamiński, a także poeta Andrzej Rodys, który w czasie Powstania Warszawskiego miał 8 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE