Pogrzeb Eugenii Herman. Pustki w świątyni, skromna uroczystość [RELACJA]

2021-07-28 9:56
Pogrzeb Eugenii Herman. Trumna z ciałem aktorki w świątyni [RELACJA]
Autor: AKPA Pogrzeb Eugenii Herman. Trumna z ciałem aktorki w świątyni [RELACJA]

Rodzina, przyjaciele i widzowie będą dzisiaj towarzyszyć Eugenii Herman (+92 l.) w jej ostatniej drodze. Aktorka zmarła 19 lipca w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, gdzie mieszkała przez ostatnie lata swojego życia. Uroczystości pogrzebowe Eugenii Herman rozpoczną się o godzinie 10:00 w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie.

To Związek Artystów Scen Polskich przekazał smutną wiadomość o śmierci aktorki. Fani z niedowierzaniem przyjęli tę informację. "Z wielkim smutkiem żegnamy Eugenię Herman, aktorkę teatralną, telewizyjną, filmową i radiową, absolwentkę PWST w Łodzi, aktorkę łódzkiego Teatru Nowego", czytaliśmy na profilu ZASP-u. "Niespełna dwa lata temu uroczyście świętowaliśmy jej dziewięćdziesiąte urodziny. Była pogodna i pełna energii. Odeszła artystka, pedagog, piękna, elegancka kobieta z klasą", dodano. Eugenia Herman zmarła 19 lipca w Skolimowie. Dziś uroczystości pogrzebowe, podczas których rodzina, współpracownicy i przyjaciele pożegnają wielką damę polskiego kina.

Eugenia Herman - aktorka i pedagog

Herman była wybitną aktorką, która miała na koncie kilkadziesiąt ról w produkcjach telewizyjnych i przedstawieniach teatralnych. Zadebiutowała w 1956 roku w „Nikodemie Dyzmie" w reżyserii Jana Rybkowskiego. Jednak chyba każdy pamięta jej role "W labiryncie" jako Janiny Czerskiej, matki Krystyny Duraj, czy w serialu "Matki, żony i kochanki", w którym wcieliła się w matkę Hanki.

SPRAWDŹ: Okoliczności śmierci aktorki Eugenii Herman. Wiemy, kiedy pogrzeb

Później mogliśmy ją oglądać na małym ekranie, gdy grała w epizodach m.in. w "Ojcu Mateuszu", czy "Ranczu". Jednak Herman była też wybitną pedagog, która od zawsze czuła, że chce nauczać. A przygodę z tym zaczęła w Holandii, gdzie na pięć lat wyjechała z mężem Wacławem Laskowskim. - Zawsze miałam ciągoty w kierunku nauczania, ale wciąż coś stawało na przeszkodzie. Dopiero w Holandii rozwinęłam skrzydła. A było ciężko, ponieważ mój mąż był bardzo chory. Przeszedł w Polsce operację wszczepienia by-passów. Choroby, cierpienia, szpitale... A po powrocie do kraju mąż zmarł. Takie życie - powiedziała w wywiadzie dla "Życia na gorąco". Laskowski był jej drugim mężem. Na drugim roku studiów w łodzkiej szkole filmowej wzięła pierwszy ślub, ale nie przetrwał on próby czasu.

Pogrzeb Eugenii Herman - RELACJA

O pogrzebie znanej aktorki na swojej stronie poinformował Związek Artystów Polskich zamieszczając nekrolog. Msza święta żałobna zostanie odprawiona dzisiaj o godzinie 10.00 w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie, ktory znajduje się przy Placu Teatralnym 18. Następnie rodzina, przyjaciele i wierni fani Eugenii Herman będą mogli ją odprowadzić na Cmentarz Komunalny Północny w Warszawie. Warto zaznaczyć, że należy wejść bramą główną, a pożegnanie na cmentarzu przewidziane jest na godzinę 12.00. O szczegółach pogrzebu zawiadomił Pasierb aktorki wraz z rodziną. Relację z uroczystości możecie śledzić na SE.pl.

12:25 Eugenia Herman została pochowana na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie. Trumnę z jej ciałem złożono do grobu męża Wacława Laskowskiego (+60 l.).

12:00 Nad trumną z ciałem Eugenii Herman zebrali się żałobnicy. Za chwilę zostanie złożona do grobu.

11:57 Na pogrzebie jest także aktorka Maria Mamona, Sławomira Łozińska i Magdalena Smalara.

11:40 Kondukt żałobny kieruje się na Cmentarz Komunalny Północny w Warszawie. Tam trumna z ciałem Eugenii Herman zostanie złożona do grobu.

11:00 Na miejscu pojawił się także sztandar i uczniowie ze szkoły filmowej.

10:38 W warszawskiej świątyni nie pojawiło się wielu żałobników. Zaledwie garstka osób żegna Eugenię Herman. To bardzo skromna uroczystość. Zdjęcia w galerii poniżej.

10:30 Pogrzeb prowadzi ksiądz Andrzej Luter. Na miejscu są obecni: aktor Krzysztof Kumor, aktor Krzysztof Szuster i inni związani ze zmarłą.

10:24 Trwa msza żałobna. W Kościele sami najbliżsi, pojawiło się bardzo mało żałobników.

10:00 Uroczystości pogrzebowe rozpoczynają się w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie.

9:55 Trumna z ciałem Eugenii Herman została przywieziona do Kościoła Środowisk Twórczych w Warszawie, Plac Teatralny 18.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE