Eurowizja 2016: Polska nie zostanie wykluczona! Jest już lista polskich kandydatów na Eurowizję

2016-01-14 11:30 Sza
Eurowizja 2016
Autor: materiały prasowe

Jak wynika z najnowszych informacji Polska pojedzie na konkurs Eurowizji 2016! Teraz tylko musimy zastanowić się, kto będzie reprezentował nasz kraj. Decyzja Telewizji Polskiej już w lutym!

W związku z ustawą medialną uchwaloną przez polski Sejm, organizatorzy Konkursu Piosenki Eurowizji zastawiali się, czy Polska może wziąć udział w konkursie. - Jeśli dojdzie do złamania statutu EBU będziemy mieli z Polską problem – mówił Jean-Paul Philippot, jeden z członków organizacji.

Jednak z najnowszych informacji podanych przez dyrekcję organizacji Eurowizji 2016 nic takiego nie będzie miało miejsca:

- W przeciwieństwie do ostatnich doniesień, EBU nie zamierza pozbawić Polskich Członków, czyli TVP oraz Polskiego Radia, miejsca w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. Przyglądamy się jednak nowemu prawu medialnemu w Polsce i będzie kontynuowali kampanię mającą na celu ochronę pluralizmu i wolności mediów w tym kraju - czytamy na eurowizja.org.

Zdaniem portalu na Eurowizję z Polski być może pojadą: Michał Szpak, Agnieszka Twardowska oraz Katarzyna „Stashka” Stasiak. Kogo widzicie w roli reprezentanta naszego kraju?

Zobacz: Kuźniar blokuje Kalczyńską. Kłótnia prowadzących Dzień dobry TVN!