Eurowizja Junior 2019. Kto będzie reprezentować Polskę? To Wiktoria Gabor

2019-09-29 17:01 AHN
Wiktoria Gabor, reprezentantka Polski na Eurowizja Junior 2019
Autor: Gałązka/AKPA

Wielkie wydarzenie muzyczne, którego gospodarzem w tym roku będzie Polska, zbliża się wielkimi krokami. Już dziś dowiedzieliśmy się, kto będzie naszym reprezentantem w tym roku. To Wiktoria Gabor.

Gdy w zeszłym roku w Mińsku, gdzie odbywała się ostatnia edycja Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci z piosenkę „Anyone I Want To Be”, nasza polska reprezentantka nie miała sobie równych i z miejsca podbiła serca zarówno jurorów jak i publiczności. Dzięki zwycięstwu Roksany to Polska 24 listopada będzie gospodarzem Eurowizji Junior 2019.

Wiadomo już, że widowisko muzyczne, które odbędzie się w Arenie Gliwice, poprowadzą Ida Nowakowska oraz Aleksander Sikora. 

SE TV 39 Wydarzenia
Autor: Materiały prasowe

Wszystko rozstrzygnęło się podczas wielkiego finału programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019”. Jesienna edycja programu zarezerwowana była bowiem właśnie z myślą o najmłodszych wokalistach. Do muzycznej rywalizacji stanęły dzieci od 9 do 14 lat. W każdym odcinku, zgodnie z tradycją programu, małych wykonawców oceniali znani artyści, z których utworami dzieci musiały się zmierzyć. W tej edycji byli to: Majka Jeżowska, Papa D oraz zespół Blue Café.

Zwyciężczynią została Wiktoria Gabor. To ona będzie reprezentować Polskę w Gliwicach w tegorocznym konkursie Eurowizja Junior.