Ewa Krawczyk, żona Krzysztofa Krawczyka, przed śmiercią męża udzieliła poruszającego wywiadu. W dzień pogrzebu to pokazali

2021-04-11 9:30 Piotr Lekszycki
Ewa Krawczyk na pogrzebie męża Krzysztofa Krawczyka
Autor: GRZEGORZ MICHAŁOWSKI/ PAP Ewa Krawczyk na pogrzebie męża Krzysztofa Krawczyka

W dzień pogrzebu Krzysztofa Krawczyka w portalu wPolityce.pl pokazali fragment wywiadu, którego jego żona - Ewa Krawczyk - udzieliła "Tygodnikowi Katolickiemu Niedziela" jeszcze przed śmiercią męża. Była to niezwykła rozmowa, która została opublikowana w świątecznym numerze pisma. Prawicowy portal przypomniał poruszające fragmenty wywiadu. Dowiadujemy się z nich m.in. tego, jak u Krzysztofa Krawczyka wyglądał proces powrotu do wiary. Zobacz, co jeszcze powiedziała Ewa Krawczyk.

Miłość Ewy Krawczyk i Krzysztofa Krawczyka to historia niezwykła. Niewiele osób wie, że małżonkowie pobierali się aż... trzy razy! (TU PRZECZYTASZ O SZCZEGÓLACH DOTYCZĄCYCH MAŁŻEŃSTWA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA). W sobotę, 10 kwietnia, media obiegły zdjęcia zrozpaczonej Ewy Krawczyk opłakującej męża na jego pogrzebie. Podczas uroczystości pogrzebowych o wielkiej miłości legendarnego piosenkarza i Ewy mówił zaprzyjaźniony z nimi biskup Antoni Długosz. - Choć Krzysztof przemierzył cały świat, od Las Vegas po Krym, znalazł u boku kochającej żony Ewy swój mały raj na ziemi - podkreślił hierarcha, nawiązując do piosenki "Chciałem być" (WIĘCEJ TUTAJ). O związku z piosenkarzem jego żona opowiedziała "Tygodnikowi Katolickiemu Niedziela". Część rozmowy opublikował w dniu pogrzebu Krzysztofa Krawczyka portal wPolityce.pl. Ewa Krawczyk przypomniała, że męża poznała w Chicago. - Chodziłam tam do kościoła św. Jacka, a Krzysztof chodził ze mną, jak to zakochany mężczyzna. Miał wiele wewnętrznych przemyśleń, pamiętam np., że analizował każde zawołanie w litaniach. Dużo czytał, sięgał po lekturę religijną, sporo książek podsunęła mu moja mama… Proszę mnie dobrze zrozumieć – nie robię z niego świętego. To był proces, a nie jakieś cudowne nagłe nawrócenie. Zaczął się interesować religią, zadawał mnóstwo pytań o Boga, o wiarę, o modlitwy - zdradziła żona artysty. 

ZOBACZ TAKŻE: Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Ten szczegół przykuł uwagę wszystkich. Łzy same cisną się do oczu

Ewa Krawczyk zdradziła też, że od półtora roku wspólnie z mężem odmawiała różaniec z Telewizją Trwam. - Jeżeli są w tym czasie inne programy, to je nagrywamy i oglądamy później. Dzień bez Różańca jest dla nas dniem straconym - podkreśliła. Przy okazji lekko oberwało się części dziennikarzy, którzy - zdaniem Ewy Krawczyk - nie publikowali wywiadów z jej mężem. - Narzekali, że to nie rekolekcje, że Krawczyk za dużo mówi o Bogu. Udawało mu się przemycać pojedyncze zdania na ten temat jedynie w wywiadach na żywo, bo wtedy nie było możliwości ich wycięcia. Myślę, że bardzo wiele osób skorzystało z tego, iż osoba znana nie wstydzi się mówić o Panu Bogu - stwierdziła żona Krzysztofa Krawczyka. 

CZYTAJ TEŻ: Krzysztof Krawczyk zaśpiewał z żoną piękną piosenkę. Po jego śmierci pokazali nagranie. Ciarki przechodzą po plecach!

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze