Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jednak się odbędzie. Ale bez widzów

2020-07-16 10:22 MGa
Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2020 został przesunięty
Autor: AKPA Krzysztof Zanussi z Platynowym Lwem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

W maju Polski Instytut Sztuki Filmowej poinformował, że 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który miał odbyć się we wrześniu, został odwołany. Okazuje się, że festiwal się odbędzie się jeszcze w tym roku. Niestety na pokazach i podczas uroczystej gali, nie będą mogli brać udział widzowie.

Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni został przesunięty na listopad. - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska filmowego, Komitet Organizacyjny FPFF jednogłośnie zdecydował o organizacji 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jeszcze w tym roku. Wydarzenie w formie hybrydowej odbędzie się w dniach 9-14 listopada 2020 roku - czytamy na stronie internetowej organizatora.

W związku z pandemią koronawirusa, festiwal w Gdyni będzie miał jednak obostrzenia. - Zgodnie z nową, wstępną koncepcją pokazy filmów konkursowych odbywać się mają z udziałem dziennikarzy, ale bez udziału publiczności. Towarzyszące projekcjom konferencje prasowe z udziałem twórców transmitowane będą online - poinformowano. - Jednocześnie Komitet Organizacyjny, obradujący 15 lipca, zwrócił się do Dyrektora FPFF o przedstawienie do dnia 3 sierpnia 2020 r. regulaminu, zawierającego zastępczą formułę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych - czytamy.

Przypomnijmy, że Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, przyznawane są od 1974 roku. Tylko czterokrotnie jury festiwalu nie zdecydowało się przyznać nagrody głównej (1976, 1989, 1991, 1996).

Festiwal nogi do góry

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze