"Gierek": Kożuchowska z KOKONEM NA GŁOWIE flirtuje przed kamerą. Znamy CAŁĄ obsadę

2020-08-04 11:23 dav, wp
Film Gierek - pierwsze zdjęcia i ZWIASTUN wielkiej produkcji!
Autor: Screenshot / YouTube Global Studio Film "Gierek" - pierwsze zdjęcia i ZWIASTUN wielkiej produkcji!

Trwają zaawansowane prace nad filmem o legendarnym przywódcy z czasów PRL, I sekretarzu KC PZPR Edwardzie Gierku (+88 l.). Film "Gierek", w którym główną rolę zagra Michał Koterski (41 l.) pojawi się w kinach najprawdopodobniej w 20. rocznicę śmierci Gierka. W sieci pojawiło się krótkie wideo zza kulis produkcji. Widzimy na nim m.in. Małgorzatę Kożuchowską (49 l.) w nietypowej stylizacji.

- Edward Gierek to w zbiorowej pamięci Polaków jedna z najważniejszych postaci XX wieku. Choć stoi w jednym szeregu z Janem Pawłem II, Józefem Piłsudskim czy Lechem Wałęsą, to jak dotąd branża filmowa zdawała się tego nie dostrzegać. Chcieliśmy wypełnić tę lukę – mówi jeden ze scenarzystów filmu – Rafał Woś. - Przy pisaniu scenariusza inspiracje czerpaliśmy z wyjątkowych źródeł: relacji bankiera pożyczającego pieniądze krajom bloku wschodniego, opowieści sekretarza, który obserwował czasy gierkowskie ze środka aparatu władzy oraz ze wspomnień doradcy, który pomagał Gierkowi zmieniać i modernizować polską gospodarkę - dodaje.

W tytułową rolę wcieli się Misiek Koterski, który przytył do tej roli kilkanaście kilogramów. Żonę Gierka zagra Małgorzata Kożuchowska. Zobaczymy gorące sceny z ich udziałem! Przedsmak tego, co pojawi się na wielkim ekranie, twórcy zafundowali widzom w pierwszym wideo zza kulis produkcji. Widzimy na nim niebywałe stylizacje, fryzury oraz przestrzenie, w których rozgrywać się będzie akcja "Gierka". Ekipa przebywa na Śląsku, a zdjęcia realizowane są w Ustroniu, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Zawierciu. Do Warszawy ekipa wróci w połowie sierpnia. To jedna z największych produkcji filmowych tego roku.

Akcja filmu toczy się w latach 1970 – 1982, kiedy Edward Gierek zostaje I sekretarzem KC PZPR, do końca jego internowania.
- Ale nie będzie to film polityczny – zapewnia producent. - Pokazujemy Edwarda Gierka za kulisami władzy, czyli to, czego ludzie dotychczas nie wiedzieli. Relacje rodzinne, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, będą istotną częścią tej historii, sam Gierek zaskoczy niejednego widza, a kobiety wzruszy do łez – dodaje Janusz Iwanowski, producent. Jakim mężem i synem był Edward Gierek? Jakie relacje łączyły go z żoną, jaki miała na niego wpływ, jak ważna była dla niego matka - tego dowiemy się z niezwykłej historii trzech scenarzystów: Michała Kalickiego, Krzysztofa Tyszowieckiego i Rafała Wosia.

W filmie, oprócz tytułowej pary, zobaczymy również: Ewę Ziętek, Jana Frycza, Rafała Zawieruchę, Sebastian Stankiewicza,  Antoniego Pawlickiego, Cezarego Żaka, Agnieszkę Więdłochę, Natalię Lesz,  Domnikę Gwit, Klaudię Halejcio, Krzysztofa Tyńca, Macieja Zakościelnego, Mikołaja Roznerskiego, Maurycego Popiela, Piotra Witkowskiego, Filipa Tłokińskiego, Damiana Bajorka, Kamila Bajorka, Aleksa Mackiewicza, Konrada Marszałka.

Premiera filmu przewidziana jest w przyszłym roku, w 20. rocznicę śmierci Edwarda Gierka.

Film "Gierek": Kożuchowska kusi fryzurą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze