Filmy o OJCACH i SYNACH w TV! Co za wzruszenia!

2020-10-18 12:16 Ewa Wąsikowska-Tomczyńska

Ich relacje nie bywają łatwe, ale więź która ich łączy jest silna, jak żadna inna. Przeczytaj opisy i zobacz zwiastuny tych filmów.

Być jak Kazimierz Deyna

Rok 1977. Kazimierz Deyna strzela wspaniałego gola w meczu z Portugalią. Tego samego dnia rodzi się pierworodny syn Stefana (Przemysław Bluszcz) i Zosi (Gabriela Muskała). Mężczyzna uznaje to za znak. Od tej chwili wierzy, że chłopca (Aleksander Staruch) czeka pełna sukcesów piłkarska kariera i nadaje mu imię na cześć wielkiego strzelca.

Po kilku latach Kazik (Marcin Korcz) do upadłego trenuje pod okiem ojca, ale nie odnosi w futbolu żadnych sukcesów. Stefan uparcie jednak wierzy, że chłopcu przeznaczone jest w przyszłości miejsce w reprezentacji kraju. Oddaje go więc pod opiekę profesjonalnego trenera, Zbyszka (Michał Piela). Kolejne ćwiczenia nie przynoszą żadnych rezultatów, a Kazik nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Dorastający chłopak postanawia znaleźć w życiu własny cel.

Emisja w TV:

Niedziela 22.15 TVP 2

W pogoni za szczęściem

San Francisco, rok 1981. Sprzedawca urządzeń medycznych Chris Gardner (Will Smith) boryka się z problemami finansowymi. Mimo to uparcie szuka pomysłu na pozyskanie klientów. Pewnego dnia traci mieszkanie, a jego żona Linda (Thandie Newton) ma dość życia w ubóstwie i odchodzi. Zostawia mu pod opieką ich pięcioletniego syna Christophera (Jaden Smith).

Ojciec chłopca postanawia się nie poddawać. Chociaż on i dziecko są bezdomni, Chris stara się stworzyć chłopcu namiastkę domu i być dla niego autorytetem. Wciąż poszukuje nowej pracy, która nie tylko zapewniłaby im godne życie, ale i spełniła jego zawodowe marzenia. Niebawem Gardner zostaje stażystą w prestiżowej firmie brokerskiej. Mimo że nie otrzymuje pensji za swoją pracę, liczy na rozwinięcie swoich umiejętności handlowych. Po pewnym czasie, dzięki uporowi i pewności siebie, Chris zaczyna odnosić pierwsze sukcesy. Scenariusz filmu Gabriele Muccino powstał na podstawie prawdziwej historii życia i kariery Chrisa Gardnera, nazywanego królem Wall Street.

Emisja w TV:

Poniedziałek 18.35 Polsat Film

Wtorek 16.25 Polsat Film

Najnowsze