Gessler wygrała w sądzie. Chodzi o "Kuchenne rewolucje" w znanym kurorcie

2019-03-19 10:08 MGa
Magda Gessler
Autor: akpa Magda Gessler

Magdalena Gessler złożyła pozew do Sądu Okręgowego w Słupsku, w którym zażądała przeprosin i zadośćuczynienia w wysokości 100 tysięcy złotych, za bezprawne wykorzystywanie jej wizerunku w restauracji "Łebska chata" w Łebie. Właściciel lokalu, który brał udział w "Kuchennych rewolucjach" czynił to mimo pisemnych żądań usunięcia nazwiska Gessler i nazwy programu TVN.

Sprawa "Łebskiej chaty" to afera sprzed 5 lat. - Używanie mojego nazwiska, przez tą restaurację, niezależnie od kontekstu, od marca 2014 roku jest nielegalne - pisała wówczas Gessler na Facebooku. Właściciel przeprosił wtedy restauratorkę i obiecał poprawę.

Niestety jakość potraw się nie poprawiła i skargi klientów się nasilały. "Kuchenne rewolucje" w 2015 roku wystosowały oficjalne pismo do "Łebskiej chaty" o zaprzestanie używania nazwiska Magdy Gessler. Niestety jeszcze przez dwa lata można było natknąć się na ślady programu TVN, w tym szyld z rekomendacją restauratorki. To dla Gessler było już za dużo i zgłosiła sprawę do sądu.

Finał miał miejsce w styczniu 2019 roku. Sąd uznał wykorzystywanie wizerunku Magdy Gessler za bezprawne. Nakazał opublikowanie przeprosin na Facebooku i banerze restauracji oraz zasądził zadośćuczynienie, niższe od tego, którego domagała się Gessler - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".