Grób syna gwiazdora "Samych swoich" w STRASZNYM stanie. (Nie)zapomniani WIDEO

Sami swoi
Autor: vod/Sami swoi Sami swoi

Nie ma chyba nic gorszego, niż śmierć własnego dziecka. Doświadczyli tego m.in. aktorzy "Samych swoich", piosenkarka Eleni, Stanisław Mikulski, Zofia Merle i Sławomira Łozińska. Z kamerą "(Nie)zapomnianych" odwiedziliśmy groby dzieci gwiazd.

Jedną z najgłośniejszych śmierci dzieci gwiazd, było morderstwo córki Eleni (64 l.), Afrodyty. 17-latka została zastrzelona w styczniu 1994 roku przez swojego byłego chłopaka, 21-letniego wówczas Piotra Gruchota. Mężczyzna za dokonanie okrutniej zbrodni usłyszał wyrok 25 lat więzienia. Wyszedł jednak na wolność przed końcem kary w 2015 roku. Pod zmienionym nazwiskiem mieszka najprawdopodobniej w Berlinie. Afrodyta Tzoka, która zginęła od strzału w głowę i serce nad Jeziorem Powidzkim w okolice Przybrodzina, została pochowana na Cmentarzu Junikowo w Poznaniu.

W strasznych okolicznościach odszedł także syn reżysera Jerzego Skolimowskiego (82 l.). Józef Skolimowski (+42 l.), który także zajmował się robieniem filmów, znany był pod pseudonimem Joseph Kay. Zmarł w 2012 roku w Indiach wskutek zakażenia nieznaną bakterią. Realizował wówczas z bratem Michałem (52 l.) film "Ixjana" z Magdaleną Boczarską i Anną Dereszowską w rolach głównych. Spoczął na Starych Powązkach w Warszawie. Obok niego dwa lata później pochowana została jego matka, aktorka Joanna Szczerbic (+72 l.).

Smutny los dziecięcego gwiazdora PRL. Jego grób jest w FATALNYM stanie. Na pogrzeb czekał 8 miesięcy! (Nie)zapomniani WIDEO

42 lata miał także syn aktorskiej pary Zofii Merle (82 l.) i Jana Mayzela (90 l.). Marcin Mayzel, który był reżyserem, współpracował m.in. przy oscarowej "Idzie", "Na dobre i na złe", czy "Paradoksie", zmarł nagle 2 lipca 2013 roku. Został pochowany na Starych Powązkach.

Jedynego syna również nie ma Sławomira Łozińska (67 l.). Tomasz Olejniczak, student medycyny, zmarł na zator w wieku zaledwie 24 lat. Nie dostał leków przeciwzakrzepowych, po tym jak skręcił nogę wysiadając z autobusu. Odszedł w nocy 13 kwietnia 2002 roku. Syn aktorki znanej z "Daleko od szosy" i "Barw szczęścia" oraz pianisty Janusza Olejniczaka (68 l.), został pochowany na Starych Powązkach w Warszawie.

Odtwórcy ról Kargula i Pawlaka z trylogii Sylwestra Chęcińskiego (90 l.) także doświadczyli śmierci dziecka. Władysław Hańcza (+72 l.) zanim ożenił się Barbarą Ludwiżanką (+82 l.) związany był z aktorką Heleną Chaniecką (+60 l.). Para rozwiodła się w 1948 roku po blisko 20 latach małżeństwa. Miała ze sobą syna Władysława juniora, który zmarł w 1966 roku w wieku zaledwie 34 lat. Był aktorem, grywał w krakowskich teatrach. Syn Władysława Hańczy i jego pierwsza żona pochowani są w dwóch osobnych grobach na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Mogiła Władysława juniora jest w opłakanym stanie. Gwiazdor "Samych swoich" spoczywa natomiast z drugą żoną na Starych Powązkach nieopodal Alei Zasłużonych.

Grób aktora "Stawki większej niż życie" zdewastowany [WIDEO]

Wacław Kowalski (+74 l.) karierę filmową przerwał w sierpniu 1982 roku po tragicznej śmierci syna Maciej, studenta medycyny, który zginął w wypadku samochodowym w wieku zaledwie 26 lat. Sam Kowalski zmarł 8 lat później na swojej działce na udar mózgu. Nie pomogła nawet interwencja drugiego syna Jana, który jest anestezjologiem. Odszedł podobnie jak kreowany przez niego w ostatnich latach życia, dozorca Ryszard Popiołek z serialu "Dom". Aktor spoczywa w grobie na cmentarzu parafialnym w podwarszawskim Brwinowie. Obok spoczywają jego syn Maciej i żona Stanisława.

Stanisław Mikulski (+85 l.), który miał trzy żony, stracił dwóch synów. Z pierwszą żoną Wandą, młodszą od niego o 6 lat (byli małżeństwem w latach 1954-1966) miał syna Piotra. Doczekał się także wnuka Jakuba, byłego perkusisty grupy Roan. Drugą żoną, odtwórcy słynnego Hansa Klossa, była kostiumolog Jadwiga Rutkiewicz-Mikulska, którą poznał na planie serialu "Stawka większa niż życie". Była ona wtedy po rozwodzie z reżyserem Janem Rutowiczem (+84 l.), z którym miała córkę Magdalenę Rutkiewicz-Luterek (58 l.), także kostiumolog.

Stanisław Mikulski i Jadwiga wzięli ślub w 1970 roku i mieli dwóch synów - Bartka i Grzesia, którzy zmarli wkrótce po porodzie. Mieli zaledwie po jednym dniu. Jadwiga Rutkiewicz-Mikulska zmarła w 1985 roku w wieku 47 lat na ziarnicę. Niedługo później Mikulski ożenił się po raz trzeci. Jego żona, muzykolog Małgorzata Błoch-Wiśniewska, którą poznał w 1988 roku w Moskwie, była młodsza od niego aż o 23 lata.

Jadwiga Rutkiewicz-Mikulska pochowana jest na Powązkach Wojskowych w grobie synów. Obok w 2016 roku spoczął jej były mąż Jan Rutkiewicz . Stanisław Mikulski pochowany jest na tym samym cmentarzu 4 kwatery dalej.

Najnowsze