Krzysztof Krawczyk śpiewał kultowy kawałek Grzegorza Markowskiego. Nagranie rozwala na łopatki! Refren jest fenomenalny

2021-04-28 16:30 Piotr Lekszycki
Krzysztof Krawczyk, Grzegorz Markowski
Autor: AKPA(2)

Grzegorz Markowski i Krzysztof Krawczyk to bez wątpienia kawał historii polskiej muzyki. Zmarły niedawno Krawczyk nagrał mnóstwo swoich przebojów. Któż nie zna takich hitów jak: "Zatańczysz ze mną", "Parostatek", "To co dał na świat" czy "Mój przyjacielu". Artysta jednak od czasu do czasu śpiewał także utwory innych wykonawców. Właśnie wpadł nam w ręce filmik, na którym słychać jak Krzysztof Krawczyk śpiewał kultowy kawałek Perfectu pierwotnie wykonywany przez Grzegorza Markowskiego. Nagranie rozwala na łopatki, a refren jest po prostu fenomenalny.

Grzegorz Markowski zawsze prezentował zupełnie inny styl muzyczny niż Krzysztof Krawczyk. Jeden typowy rockman, drugi kojarzony z lżejszą muzyką, ale wymakający się z wszelkich schematów. Obaj jednak mają na swoim koncie niezliczoną ilość przebojów. Wydawało się, że trudno wyobrazić sobie Krzysztofa Krawczyka śpiewającego jeden z rockowych szlagierów wykonywanych przez zespół Perfect i Grzegorza Markowskiego. Okazało się jednak, że legendarny Trubadur bez problemu poradził sobie z zaśpiewaniem kultowego "Nie płacz Ewka". Po śmierci Krzysztofa Krawczyka na stronie fanclubu Perfectu na Facebooku opublikowano niemal wcale nieznane nagranie tej muzycznej uczty. My w całości osłuchaliśmy skomponowaną przez Zbigniewa Hołdysa "Ewkę" w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka i... wgniotło nas w fotel. Gdy tego się słucha, ciarki przechodzą po plecach.

Grzegorz Markowski przyćmiony przez Krzysztofa Krawczyka?

Kultowy kawałek "Nie płacz Ewka" to jedna z najpopularniejszych polskich ballad rockowych. Poza Grzegorzem Markowskim mierzyło się z nim wielu artystów - często z górnej półki - ale chyba żaden z nich nie zbliżył się poziomu wokalisty Perfectu. Wydawać by się mogło, że takiego przeboju lepiej nie tykać. Krzysztof Krawczyk jednak podjął się wyzwania i - zdaniem części słuchaczy - przyćmił samego Grzegorza Markowskiego! Internauci był zachwyceni. - Mistrz, nawet przeboje innych potrafił zaśpiewać lepiej, niż oni sami. Wielka strata dla polskiej i światowej sceny muzycznej - oceniła jedna z słuchaczek. - Nie wiedziałam że Krzysztof zaśpiewał "Ewkę" Perfectu i to tak bardzo pięknie! - napisała inna. 

ZOBACZ TAKŻE: Załamany Grzegorz Markowski przekazał fanom smutną wiadomość. Z jego zdrowiem nie jest najlepiej

Nieznane nagrania Krzysztofa Krawczyka

Po śmierci Krzysztofa Krawczyka wielką popularność zyskują jego szerzej nieznane wcześniej nagrania. Poza "Nie płacz Ewka" Perfectu i Grzegorza Markowskiego ostatnio sporym zainteresowaniem cieszy się utwór, który słynny Trubadur zaśpiewał ze swoją ukochaną żoną Ewą Krawczyk. Chodzi o piosenkę "Wszystko z czasem się zmienia" (PISALIŚMY O TYM TUTAJ). "Piękna miłość dwojga ludzi, przetrwała, bo była prawdziwa. Utwór bardzo mi się podoba, odtworzony tak prawdziwie, jak to oboje czuli. Pięknie" - skomentowała jedna z internautek występ Krawczyków.

CZYTAJ TEŻ: Tak zaczynał Krzysztof Krawczyk. Zanim został muzykiem, wystąpił w znanym filmie!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze