Ida Nowakowska mówi prosto z mostu, co myśli o Kościele. Te słowa zszokują wielu

2021-07-27 10:49
Ida Nowakowska dwa tygodnie po porodzie wraca do pracy! Producenci Pytania na Śniadanie stworzyli dla niej idealne warunki
Autor: AKPA Ida Nowakowska dwa tygodnie po porodzie wraca do pracy! Producenci Pytania na Śniadanie stworzyli dla niej idealne warunki

Ida Nowakowska (31 l.) postanowiła powiedzieć otwarcie co myśli na temat Kościoła i chrztu swojego trzymiesięcznego synka, którego imienia jeszcze nie zdradza. Nikt się nie spodziewał, że takie słowa padną z ust gwiazdy nowego programu Telewizji Polskiej "You Can Dance – Nowa generacja", który zobaczymy jesienią tego roku. Jaki stosunek ma Ida Nowakowska do Kościoła katolickiego?

Ida Nowakowska od kilku lat robi telewizyjną karierę. Świetnie się czuje przed kamerą i nie ma problemu z pojawianiem się w różnych rolach, czy to jako jurorka show, czy jako prowadząca "Pytanie na śniadanie". Widzowie mogli słuchać jej opinii w "Dance Dance Dance" na TVP czy "You can Dance", jeszcze na antenie TVN. Można śmiało powiedzieć, że została etatową gwiazdą TVP i znakomicie się w tym odnajduje. Nawet urodzenie synka, który na świat przyszedł w maju tego roku, nie spowodował, że Ida zrobiła sobie dłuższą przerwę w pracy. Przypomnijmy, że gwiazda TVP na porodówkę pojechała po wyjściu ze studia "Pytanie na śniadanie". Rodziła w pełnym makijażu! Również zaraz po porodzie wróciła przed kamery. Minęło zaledwie kilka dni od wizyty w szpitalu, gdy gwiazda ponownie zawitała w telewizji. Nie milkną jednak pytania jak na imię ma jej pociecha. Nowakowska wyznała, że zdradzi je dopiero po chrzcie syna, do którego się przygotowuje. Jednocześnie powiedziała otwarcie co myśli o Kościele katolickim. Nie wszyscy wiedzą, jaka jest prawda.

ZOBACZ: Ida Nowakowska została bez męża. Kto jej pomaga w opiece nad synkiem? Dzięki temu gwiazda TVP może pracować

Ida Nowakowska ochrzci syna. Zdradziła szczegóły ceremonii

Ida podchodzi do tego wydarzenia bardzo poważnie. Nie ukrywa, że wiara jest dla niej na pierwszym miejscu. Zresztą podobnie, jak dla jej męża Jacka Herndona.

- Jestem osobą bardzo wierzącą, więc tak też chciałabym wychowywać mojego synka. My, jako rodzice, myślimy, jak to będzie wyglądać, chcemy, żeby to było nawet nie tyle poważne, ile by była w tym jakaś symbolika i nasza świadomość, w jaki świat przez sakrament chrztu wprowadzamy nasze dziecko. Dużo na ten temat czytamy. Nie chcemy, by chrzciny były tylko eventem - wyznała tancerka w rozmowie z Plejadą.

- Dla nas to jest przeżycie duchowe, a nie tylko pretekst do spotkania się na obiad czy kolację, bo tak to się można zawsze spotkać - dodała.

Jak widać, gwiazda TVP nie zamierza iść w ślady swoich kolegów i koleżanek z branży, którzy coraz częściej przyznają, że nie zamierzają chrzcić swoich dzieci, które będą mogły same podjąć decyzję w przyszłości, czy chcą świadomie przyjąć ten sakrament. Więcej: Gwiazdy, które nie ochrzciły dzieci. Majdan nie jest pierwszy

Tancerka mówi zaskakująco o Kościele

Nowakowska nie wstydzi się mówi otwarcie o wierze, ale też uważa, że Kościół wcale nie musi się zmieniać, o co apeluje wiele osób.

- Uważam, że akurat chrzest - jeśli chodzi o Kościół katolicki - to jest pewna symbolika, która jest bardzo ważna i nie bez kozery jest na początku życia. Myślę, że warto pomyśleć dlaczego. Nikt nikomu nie każe być częścią Kościoła katolickiego, każdy ma wolność wyboru. Natomiast uważam, że Kościół katolicki musi trzymać się pewnych tradycji i ram - wyznała prowadząca "Pytanie na śniadanie".

Celebrytka nie zdradza kiedy zamierza ochrzcić synka, ale można tylko podejrzewać, że stanie się to już za chwilę.

NIE PRZEGAP: Izabela Trojanowska wyznała prawdę o wypadku na koncercie TVP: "Wyłam z bólu"

Jakie obowiązki ma matka chrzestna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE