Wiemy, jakie wykształcenie ma Andrzej Piaseczny. Nie uwierzycie, jak wyglądało jego życie zanim został sławny!

2021-06-23 22:15
Andrzej Piaseczny, Piasek
Autor: AKPA Andrzej Piaseczny, "Piasek"

Andrzej Piaseczny w tym roku świętował swoje 50. urodziny, co zresztą odbiło się szerokim echem w mediach. Niewielu wie, że życie gwiazdora to nie tylko pasmo sukcesów, ale również spektakularnych porażek. Katastrofa na Eurowizji niemal zakończyła jego karierę. Piosenkarz trafił na czarną listę, doszło nawet do tego, że nie miał z czego spłacać kredytu! Zobaczcie, jak wyglądało jego życie zanim został sławny i jakie wykształcenie ma Andrzej Piaseczny!

Andrzej Piaseczny urodził się w Pionkach koło Radomia. Już od najmłodszych lat wykazywał wielkie zainteresowanie muzyką. Już w podstawówce należał do zespołu muzycznego, w którego składzie oprócz niego było osiem dziewczyn! Wielu może zdziwić fakt, że Andrzej Piaseczny w liceum uczył się w klasie o profilu biologiczno-chemicznym. 

Jego mama marzyła o tym, żeby zdobył porządne wykształcenie, a do planów na karierę muzyczną odnosiła się wyjątkowo sceptycznie

- Dziś się tego wstydzę, ale nie wierzyłam w jego możliwości. Jako rodzic chciałam, żeby Andrzej miał konkretny zawód, który da mu pieniądze. Zawód muzyka nie wydawał mi się dobrym wyborem. On jednak był bardzo uparty, jestem z niego dumna, że sam sobie dał radę - przyznała po latach mama Piaska w programie "Uwaga TVN".

Wiemy, jakie wykształcenie ma Andrzej Piaseczny. Tak wyglądało jego życie zanim został sławny 

Mimo, że Andrzej Piaseczny w szkole średniej rozszerzał nauki ścisłe, to na studia wybrał wychowanie muzyczne na WSP w Kielcach. Liczył na to, że spotka tam ludzi, którzy podzielają jego pasję i pomogą stworzyć mu coś ciekawego. Wraz z kolegami z uczelni utworzył zespół Mafia, z którym wydał nawet album. Ale na przełom w karierze musiał jeszcze sporo czekać. Wszystko zmieniło się, gdy Piasek spotkał na swojej drodze Roberta Chojnackiego.

- Gdy zobaczyłem go na występie z Mafią, pomyślałem, że jego głos nie pasuje do rockowego zespołu, był za delikatny, ale za to dobrze wyglądał i dziewczyny patrzyły na niego jak w obrazek. Wiedziałem, że pisze teksty, a że chodziła za mną płyta solowa, zapytałem, czy napisze mi teksty i tak się zaczęło - wspominał niedawno w "Fakcie" Chojnacki.

NIE PRZEGAP: Nie uwierzycie, jak kilka lat temu wyglądała Agnieszka Kotońska! Ważyła 30 kilogramów więcej, mamy zdjęcia!

Ostatecznie Andrzej Piaseczny nie tylko napisał piosenki na album Chojnackiego, ale większość także zaśpiewał. Płyta odniosła spektakularny sukces i sprzedało się ponad milion egzemplarzy! 

To właśnie z niej pochodzą hity tj. "Budzikom śmierć" "Prawie do nieba" czy "Niecierpliwi", które przez wiele miesięcy nie schodziły z podium list największych przebojów. 

- Graliśmy w największych halach w Polsce, dziewczyny kładły się nam pod autobus, piszczały, szalały, było kolorowo. Jeździły za nami groupies, a na koncertach drzazgi leciały - mówił tabloidowi Chojnacki.

NIE PRZEGAP: Tragiczne wiadomości z ostatniej chwili. Nie żyje mąż Marii Czubaszek, Wojciech Karolak

Kariera Piaska wystrzeliła, a kobiety szalały za przystojnym piosenkarzem. Nic więc dziwnego, że to właśnie jego wybrano na reprezentanta Polski na Eurowizji 2001. Jego występ nie przypadł jednak zagranicznej publiczności do gustu, Andrzej Piaseczny zajął przedostatnie miejsce, a przez stylizację uznano go za najgorzej ubranego artystę. Spektakularna porażka omal nie zakończyła kariery Piaska, który trafił na czarną listę i został pozbawiony pracy na dwa lata.

- Trudnym momentem był występ na Eurowizji, popisowa przegrana, zająłem przedostatnie miejsce. Trafiłem na czarną listę w telewizji. Prawda jest taka, że każdy prezes ma swoją czarną listę, tylko nie każdy o niej głośno mówi. W tamtych czasach artysta, którego nie było w telewizji, przestawał istnieć. A kiedy nie ma cię w przez dwa lata, nie koncertujesz, nie sprzedajesz płyt, przychodzi dzień, w którym nie masz z czego spłacić raty kredytu. Zapytałem sam siebie: czy to będzie wielki dramat, jeśli zajmę się czymś innym? I odpowiedziałem: nie, będę tym samym Andrzejem, synem, bratem, wujkiem. Potem przyszła propozycja nagrania płyty, odbiłem się od dna - tłumaczył Andrzej Piaseczny wywiadzie dla "Vivy!" w 2017.

NIE PRZEGAP: Ona ma tylko 16 lat! Odważna metamorfoza Roksany Węgiel zwala z nóg, mamy zdjęcia!

Skandaliczne urodziny Andrzeja Piasecznego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE