Joanna Szczepkowska ma zakaz wstępu do TVN! "To najlepsza stacja"

2021-07-22 14:28
Joanna Szczepkowska
Autor: Niemiec

Joanna Szczepkowska kilka lat temu popełniła felieton, który został skomentowany na antenie TVN24. Andrzej Morozowski w programie "Tak jest" określił słowa aktorki bliskie tym, którzy uważają, że "Żydzi są winni Holokaustu". Oburzyło to Szczepkowską, która skierowała sprawę do sądu. Konsekwencje wyroku ponosi do dziś.

Joanna Szczepkowska w 2013 roku napisała felieton dla portalu e-teatr. Opisała w nim gejów, w towarzystwie których spędzała młodość. Wypowiadała się o nich pozytywnie. Krytykę zawarła jedynie odnosząc się do tzw. homolobby w środowisku teatralnym: "dyktat środowisk homoseksualnych musi się spotykać z odporem, tak jak pary gejowskie muszą się doczekać praw małżeńskich" - napisała. Jeszcze tego samego dnia jej słowa zostały skomentowane przez Andrzeja Morozowskiego. Dziennikarz stwierdził, że poglądy aktorki na temat gejów i lesbijek są podobne do tych, że "Żydzi są winni Holokaustu". Sprawa trafiła do sądu. W 2015 roku sąd okręgowy nakazał TVN opublikowanie przeprosin z powodu naruszenia dóbr osobistych Joanny Szczepkowskiej poprzez przypisywanie jej poglądów homofobicznych. Zasądził także 150 tys. zł grzywny na rzecz PCK. W czerwcu 2016 roku sąd apelacyjny przyznał jednak rację TVN i oddalił żądania aktorki. Sprawą zajął się Sąd Najwyższy, który nakazał powtórny proces, który zakończył się na korzyść Szczepkowskiej.

Przeczytaj więcej o sprawie: TVN musi przeprosić Joannę Szczepkowską. Zobacz, za co

Po latach aktorka wróciła do sprawy w rozmowie z "Wprost". - Nie uwierzyłabym, gdyby mi ktoś przepowiedział, że kiedyś wytoczę proces TVN-owi. Byłam tam częstym gościem, bardzo zaprzyjaźnionym. Moje nazwisko jest w TVN zabronione. Nawet kiedy mój przyjaciel, Chris Niedenthal zaprosił mnie do wypowiedzi na jego temat, stacja odmówiła. Gorzkie doświadczenie, szczególnie w kontekście ostatnich wydarzeń i ustawy niszczącej TVN. Wolałabym mówić tylko dobrze o tej stacji, bo jest najlepsza - wyznała.

Joanna Szczepkowska przekazała dramatyczne wieści! Jest kolejną ofiarą przemocy znanego reżysera?

Pogrzeb Rafała Poniatowskiego, dziennikarza TVN24
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE