Kazik zadedykował utwór Tomaszowi Komendzie. Wzruszająca reakcja

2020-08-13 12:44 dav
Kazik nagrał piosenkę do filmu o Tomku Komendzie
Autor: materiały prasowe Kino Świat Kazik nagrał piosenkę do filmu o Tomku Komendzie

Kazik Staszewski (57 l.) nagrał utwór „25 lat niewinności” do filmu o Tomaszu Komendzie - chłopaku skazanym na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił. Piosenkę usłyszał bohater tej wstrząsającej historii. Reakcja Tomka jest poruszająca...

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia Tomasza Komendy, mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za popełnienie brutalnego przestępstwa. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

Główne role w filmie zagrali: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki. Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak: „Chce się żyć” czy serial „Pułapka”.

Przeczytaj: Aktor "M jak miłość" gra Tomasza Komendę [WIDEO]

- Lektura scenariusza wywołała we mnie ogromną złość i bezradność. Dlaczego nikt nic wtedy nie zrobił? Dlaczego w ogóle to wszystko się wydarzyło? Z kolei finał to wielkie wzruszenie, niezmienne przy każdej kolejnej wersji tekstu. Jestem przekonany, że widzowie podzielą te emocje - powiedział Trojan.

Do filmu powstała piosenka w wykonaniu Kazika. Teledysk bije kolejne rekordy popularności, a obejrzało go już ponad milion osób. Wśród nich był także Tomasz Komenda. Jaka byłe jego reakcja?

- Nie wiem, co powiedzieć. Dziękuję... mogę powiedzieć tylko "dziękuję". Chyba "dziękuję" mówi wszystko - powiedział wyraźnie wzruszony Komenda. 

Premiera filmu "25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY" 18 września. Poniżej reakcja Tomka Komendy oraz kilka słów od Kazika:

Najnowsze