Kim jest Ilona Felicjańska? Sukcesy, zmarnowana kariera, nieudane związki...

2020-09-23 21:33 PAM
Kim jest Ilona Felicjańska? Kariera, sukcesy, rodzina
Autor: AKPA Kim jest Ilona Felicjańska? Kariera, sukcesy, rodzina

Ilona Felicjańska to bez wątpienia osobowość telewizyjna. Kiedyś na pierwsze strony gazet trafiała za sprawą osiągnięć zawodowych, jako modelka lub bohaterka sympatycznych rodzinnych historii. Od kliku lat jej nazwisko kojarzone jest niestety z licznymi skandalami, których podłoże stanowi alkohol. Piękna modelka nie wypiera się, że jest w szponach nałogu. Ciągle wierzy, że wygra walkę o życie w trzeźwości i o miłość.

Pięćdziesięcioletnia dziś llona Felicjańska ostatnimi czasy używa przedstawia się jako Ilona Montana. Modelka wciąż posługuje się nazwiskiem męża, z którym chciała się rozwieść krótko po ich brytyjskim ślubie. Mimo burz wciąż walczy o ten związek.

Pochodząca z Bełchatowa celebrytka w 1992 została II wicemiss Ziemi Łódzkiej, a w 1993 zdobyła tytuł II wicemiss Polonia. Niedługo później zainteresowała się nią do agencja modelek Moda Forte, co otworzyło jej drzwi do kariery w modelingu. Jest półfinalistką wyborów Miss International 1994 w Japonii oraz finalistką konkursu Elite Model Look. W 1994 zadebiutowała na wybiegu w kolekcji, nieistniejącej już „Mody Polskiej” oraz podpisała też umowę z warszawską agencją mody Model Plus.

W latach 90-tych jej gwiazda świeciła jasnym blaskiem. Ilona brała udział w pokazach pret-a-porter w Paryżu, gdzie na wybiegach prezentowała kolekcje Calvina Kleina i Pierre’a Cardina, współpracowała z berlińską agencją modelek Berlin Models, dzięki czemu wzięła udział w pokazach mody w Berlinie oraz w otwarciu filii agencji Berlin Models w Santiago. W Polsce zatrudniali ją tacy projektanci jak m.in. Teresa Rosati, Anna Brodzińska, Joanna Klimas, Hexeline czy Maciej Zień.

W 1995 roku Ilona Felicjańska zadebiutowała jako współprowadząca program „Na każdy temat” w telewizji Polsat u boku słynnego Mariusza Szczygła. Dziesięć lat później złożyła własną firmę „Felicjańska Media”, która organizowała pokazy mody, imprezy artystyczne czy sesje zdjęciowe, a zyski z imprez przekazywane są na leczenie chorych dzieci. W 2007 powołała Fundację „Niezapominajka”, która 28 grudnia 2007 została wpisana do rejestru Organizacji Pożytku Publicznego. Celem fundacji jest pomoc ofiarom wypadków losowych oraz osobom dotkniętym nieuleczalnymi i przewlekłymi chorobami. Za działalność charytatywną otrzymała wiele wyróżnień.

Felicjańska przez ostatnie lata angażowała się w wiele kampanii społecznych, m.in. w skierowaną do kobiet akcję „Pamiętaj o samokontroli”.

Celebrytka ma na swoim koncie mnóstwo kontaktów reklamowych. Wielokrotnie była twarzą ekskluzywnych marek kosmetycznych i dużych kampanii reklamowych. Ma na swoim koncie udział w ósmej edycji Tańca z gwiazdami i pierwszej serii programu Polsatu „Celebrity Splash!”

Swego czasu dojrzała do myśli, by pisać książki. Ilona Felicjańska jest autorką thrillera erotycznego, pt. „Wszystkie odcienie czerni” oraz poradnika pt. „Znalazłam klucz do szczęścia”. Jest także bohaterką książki pt. „Cała prawda o...”, będącej wywiadem-rzeką przeprowadzonym z nią przez Anetę Pondo. Felicjańska otarła się także o świat filmu. Wystąpiła w produkcjach „Gunblast Vodka”,”Miłość na wybiegu” „Primadonna”.

Sukcesy zawodowe niestety nie szły w parze z życiem prywatnym Ilony. Mimo że miała dwóch wspaniałych synów Macieja i Adama, nie znalazła szczęścia u boku pierwszego męża Andrzeja Rybkowskiego. Wielokrotnie opowiadała w wywiadach, że czuła się nieszczęśliwa z ojcem swoich dzieci i nocami zaczęła sięgać po alkohol. Później było już tylko gorzej, choć co jakiś czas mówiło się, o tym, że Ilona wyszła na prostą.

W czerwcu 2010 Felicjańska została skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata za spowodowanie na warszawskim Ursynowie kolizji pod wpływem alkoholu. Została też zobowiązana do zapłacenia grzywny w wysokości tysiąca złotych na rzecz Społecznego Komitetu Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz pozbawiona prawa jazdy na okres trzech lat. W 2011 oficjalnie przyznała się do choroby alkoholowej, z którą zmaga się do dziś.

18 grudnia 2019 razem z mężem Paulem Montana została aresztowana w hrabstwie Monroe na Florydzie pod zarzutem naruszenia nietykalności osobistej – według doniesień miała pogryźć swojego obecnego męża, poślubionego kilka miesięcy wcześniej, który zadzwonił na policję z prośbą o interwencję i także dopuścił się rękoczynów. Mimo licznych kłótni i skandali para wciąż rozstaje się i do siebie wraca.

Wcześniej gwiazda była związana z satyrykiem Krzysztofem Jaroszyńskim, kompozytorem Yossarianem Malewskim i paparazzo Przemysławem Stoppą.

Ruszył proces rozwodowy Daniela Martyniuka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze