Kim jest Karolina Micuła, aktorka która pokazała nagi biust na Strajku Kobiet?

2020-10-27 7:45 mga
Karolina Micuła, aktorka i aktywistka Strajku Kobiet
Autor: Karolina Micuła/Instagram Pokazała nagie piersi podczas protestów w Warszawie

Karolina Micuła (32 l.), to aktorka i wokalistka. Jest też aktywistką i działaczką społeczną znaną z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który protestuje przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Dodatkowo artystka wspiera także Marsze Równości.

Karolina Micuła jest uzdolnioną wokalistką. W 2017 roku została laureatką 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Ukończyła Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.Ma także dyplom Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu. Studiowała również kulturoznawsto i historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako aktorka znana jest m.in. z serialu Polsatu pt. "Ślad".

W poniedziałek 26 października, Mikuła uczestniczyła w proteście na ulicach Warszawy. Podczas Strajku Kobiet, który sprzeciwia się zakazowi aborcji z przyczyn trwałego uszkodzenia płodu, weszła na samochód i pokazała swoje nagie piersi. W ręku trzymała także zapaloną racę. Zdjęcie półnagiej aktywistce zrobiła Katarzyna Piasecka (42 l.), aktorka kabaretu "Słuchajcie". - No, nie znudzi mi się nigdy - napisała Karolina pod zdjęciem opublikowanym na Instagramie.

W protestach uczestniczy wiele znanych Polek. Do Strajku Kobiet dołączyły m.in. Maja Ostaszewska, Zofia Zborowska, Joanna Koroniewska, Marta Dąbrowska, Zofia Ślotała, Helena Englert, czy też Matylda Damięcka. U marszu uczestniczyła także Julia Wróblewska. Młoda aktorka "M jak miłość" poinformowała, że została pobuta przez Młodzież Wszechpolską.

Gwiazda "M jak miłość" POBITA NA PROTEŚCIE. Wróblewska poszła tam z CIĄŻOWYM BRZUCHEM

Wyświetl ten post na Instagramie.
Nie bójmy się Kochani! Strach potęguje tak dużo negatywnych emocji!! I pozwala im MIEĆ PRZEWAGĘ. Którą naprawdę powoli tracą. Ja jestem zbudowana. Wiem, że wokół jest mnóstwo ludzi, którzy mają dość. Moja Córka widząc to jak wszyscy łączą się w jednej słusznej sprawie staje się Kobietą. Uczy się demokracji. Widzi, słyszy i czuje. I mimo, że dla niektórych NIEDOINFORMOWANYCH to festiwal „zabijania” dla mnie dzisiaj po południu było to miejsce spotkania z ludźmi, którzy chcą tego co ja! „Bo wszyscy jesteśmy po... jednej stronie empatii.” Jak mi napisała @jenkabojan ! ❤️❤️❤️❤️❤️ Nie mnie oceniać wybory innych, ale jedno wiem na pewno, moja Córka, zgodnie z moim przewidywaniem wie, że TERAZ DZIEJE SIĘ NASZA nowa HISToria!!! Jestem zbudowana nowym pokoleniem, otwartością ludzi, którzy nie mają zaciśniętych zębów z nienawiści i nawet pod maskami sie uśmiechaj !!! I TYM, ŻE NIKT I NIC NAS JUŻ NIE ZATRZYMA!!! Bo spacerkiem na pewno ICH NIE przyciągniemy, ale zapewniam, że na tym nie poprzestaniemy a wiecie dlaczego?!! Bo są nadal głusi!!!! Na tysiące Kobiet i wspierających ich mężczyzn!!! I MAMY DOŚĆ!!!! Zrobimy WSZYSTKO co w naszej mocy, żeby odwrócić bieg historii i jestem przekonana, że już NIC NAS NIE ZATRZYMA!!!! 🔥🔥🔥⚡️⚡️⚡️ Można nas wkurzyć, ale nie uprzedmiotawiać i totalnie OLEWAĆ. Bo Ci, którzy na co dzień krzyczą o szacunku wobec innych mają go niestety najmniej!!! SMUTEK!!! Kochane Kobiety i Wspierający ich Faceci!!! ❤️❤️❤️ SIŁA JEST W NAS!!!❤️❤️❤️❤️ #strajkkobiet #zabijemyWASmiłością @strajk_kobiet #kobiety #strajkkobiet☂️☂️☂️☂️☂️☂️ #mamdość #KAŻDYmaSWÓJpróg #🙅‍♀️🙅‍♀️🙅‍♀️ Post udostępniony przez Joanna Koroniewska - Dowbor (@joannakoroniewska)
Kolejny dzień protestów w Warszawie
Najnowsze