Kim jest Sylwester Latkowski, reżyser "Nic się nie stało"? Ma mroczną przeszłość!

2020-05-21 0:03 MGa
SYLWESTER LATKOWSKI
Autor: Piotr Grzybowski SYLWESTER LATKOWSKI

Sylwester Latkowski (54 l.) to znany reżyser filmów dokumentalnych. Były redaktor naczelny tygodnika "Wprost" ma za sobą kryminalną przeszłość. Twórca "Nic się nie stało" siedział nawet przez 19 miesięcy w więzieniu!

Sylwester Latkowski znany jest z takich filmów jak: "Blokersi", "Gwiazdor" (o Michale Wiśniewskim z Ich Troje), "Klatka", "Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku" i "Pedofile". Swoją pierwszą produkcję " To my, rugbiści" zrealizował w 2000 roku niedługo po wyjściu z więzieniu. W zakładzie karnym poznał rugbistę Jakuba Szymańskiego, dzięki któremu poznał świat sportowców klubu Arka Gdynia.

Latkowski trafił za kraty za wymuszenie rozbójnicze. Został wówczas skazany na 2 lata i 3 miesiące pozbawienia wolności. Wcześniej przez 5 lat ukrywał się Rosji (1993-1998), do której zbiegł ponieważ był poszukiwany w związku ze sprawą podwójnego zabójstwa w Szczecinie. Na kanwie swojej ucieczki do tego kraju napisał powieść dokumentalną „Wozacy”.

Współpracował także z TVP, był autorem pomysłu programu popkulturalno-muzycznego "Nakręcona noc" oraz autorskiego, cyklicznego programu  "Konfrontacja". 30 sierpnia 2007 roku w mieszkaniu Latkowskiego został zatrzymany Janusz Kaczmarek (59 l.), były minister spraw wewnętrznych i administracji oraz prokurator krajowy. Był także rzesłuchany w charakterze świadka przed sejmową komisją śledczą w sprawie afery Amber Gold. W czasie gdy był redaktorem naczelnym "Wprost", tygodnik opublikował nagrania podsłuchane w restauracjach Sowa & Przyjaciele, Amber Room w pałacyku Sobańskich oraz Osteria. Na nagraniach znaleźli się wówczas prominentni działacze Platformy Obywatelskiej, urzędnicy i biznesmeni. 

18 czerwca 2014 do siedziby tygodnika wkroczył prokurator wraz z funkcjonariuszami ABW w celu uzyskania nośników zawierających nagrania podsłuchanych rozmów. Sylwester Latkowski odmówił wówczas wydania komputera z nagraniami powołując się na konieczność zachowania tajemnicy dziennikarskiej. Śledczy próbowali wówczas siłowo przejąć nagrania. Akcja służ została skrytykowana przez OBWE oraz Ministerstwo Sprawiedliwości. 

Latkowski ATAKUJE w "Nic się nie stało" Padają nazwiska: Szyc i Zanussi

"Nic się nie stało": Wojewódzki IDZIE DO SĄDU po oskarżeniach Latkowskiego!

Żonaty z Ewą Latkowską (druga żona). Ma troje dzieci - syna i dwie córki.

Latkowski. Wiosną przyleci do nich bocian

Umówił się z 13-latką na seks. Pedofil zatrzymany.
Najnowsze