Kinga Rusin pokazała ostatnie zdjęcie dziadka z mamą. Jego historia wzrusza

2019-08-02 12:11 MGa
Kinga Rusin
Autor: WBF

Kinga Rusin (48 l.) o swoim dziadku, porucznik Stefan Czyżewski (+43 l.), oficerze AK, pisała już w kontekście konfliktu z Zofią Klepacką (38 l.), która krytykowała postulaty LGBT. Teraz z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, przypomniała jego sylwetkę dziadka i pokazała jego ostatnie zdjęcie z córką Marysią, czyli mamą Kingi Rusin.

Stefan Czyżewski zginął 8 dnia Powstania Warszawskiego, porucznik AK osłonił swoim ciałem 18-letniego żołnierza ze zgrupowania Albatros, podczas zdobywania PAST-y. Niedługo przed wybuchem powstania, dziadek Kingi Rusin zrobił sobie zdjęcie z córeczką. Były to jego ostatnie chwile z rodziną.

-  To zdjęcie to skarb w naszym rodzinnym albumie. Ostatnie zdjęcie mojego dziadka z moją mamą. Zrobione dzień przed wybuchem Powstania. Pożegnalne. Nigdy nie zobaczyła już ojca... Dziadek, porucznik Stefan Czyżewski, oficer Armii Krajowej, zginął w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego, osłaniając własnym ciałem 18-letniego żołnierza ze zgrupowania Albatros, którym dowodził. Poniósł bohaterską śmierć za naszą wolność - napisała prezenterka TVN.

Kinga Rusin wściekła na wyróżnienie dla Klepackiej. Wyciąga sprawę sprzed lat, pisze o faszyzmie

Kinga Rusin ujawnia: Matka mojego ojca była zakonnicą