"Kochaj i tańcz" w TVN: Iza Miko i Mateusz Damięcki w tanecznej gorączce w Superkinie o godz. 20

2011-03-18 18:00 TL

Rok 2008 upłynął nam pod znakiem tańca. Wiosną kończyła się 7. edycja "Tańca z gwiazdami". Coraz popularniejszy był nowy show TVN - "You Can Dance - Po prostu tańcz!", promujący młodych, utalentowanych tancerzy i dający im szansę na karierę na Broadwayu. Wiosną 2008 kończyła się druga edycja tego programu, a TVN miało już kolejny pomysł na wykorzystanie tanecznej gorączki - pełną tańca komedię romantyczną "Kochaj i tańcz!". W maju 2008 rozpoczęto do niej zdjęcia.

Mateusz Damięcki był wówczas uznawany za aktora utalentowanego i... niewykorzystanego. Popularność przyniosła mu rola główna w filmie "Przedwiośnie" (2001). Jednak już serial "Egzamin z życia" (2005-2008), w którym grał jednego z najważniejszych bohaterów, cieszył się umiarkowanym powodzeniem. Przełomem był występ w 6. edycji "Tańca z gwiazdami". Aktor zakończył rywalizację na trzeciej pozycji. Wkrótce można go było oglądać w serialu "Teraz albo nigdy!". Już po pierwszych odcinkach stał się on przebojem. Damięcki dostał angaż do "Kochaj i tańcz!"...

Patrz też: You Can Dance, odc. 2 - Krzysztof Maniek z Małej Wsi porwał całą publikę - VIDEO

Partneruje mu w nim Iza Miko, młoda aktorka, której wciąż wróży się wielką karierę w Ameryce. Co prawda na razie zagrała w jednym przeboju, filmie "Wygrane marzenia!" (2000), ale magia Hollywood działała. Poza tym Miko doskonale tańczy - miała szansę na wielką karierę na parkiecie, ale przerwała ją kontuzja.

Oprócz Damięckiego i Miko w filmie występują gwiazdy naszego kina (Katarzyna Figura, Krzysztof Globisz, Wojciech Mecwaldowski, Rafał Królikowski, Jakub Wesołowski) oraz tancerze znani z "Tańca z gwiazdami" oraz "You Can Dance - Po prostu tańcz!"

Ta mieszanka przyciągnęła do kin ponad 1,3 miliona widzów. Teraz czas na telewizyjną premierę.

Najnowsze