Ile osób może wejść do kina i teatru? Ograniczenia. Znane sieci nie otworzą swoich kin!

2020-05-27 16:31 MGa
sala kinowa, mat. ilustracyjny
Autor: pompi, CC0, pixabay.com sala kinowa, mat. ilustracyjny

Tylko 50 procent miejsc w sali kinowej i teatralnej może być zajętych. Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, zdecydował, że tylko połowa widowni może oglądać wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Na konferencji, na której obecni byli także premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski, poinformowano, że będzie można organizować także koncerty plenerowe na 150 osób.

Kina, teatry, cyrki, opery, balety i filharmonie zostaną otwarte w sobotę 6 czerwca. Na razie jeszcze nie znany jest repertuar. Część teatrów w czerwcu kończyła sezon. Czy w związku z blisko 2,5-miesięczną przerwą, zostanie on przedłużony? 

Kina i teatry nie informują jeszcze o liczbie miejsc w ich placówkach oraz jak zostaną rozlokowani widzowie. Sale kinowe w dużych sieciach mają od około 100 do kilkuset osób. Niektóre teatry mogą pomieścić nawet ponad tysiąc widzów. Nie wiadomo także, czy wrócą seanse i spektakle, które przez pandemię koronawirusa zostały odwołane. Grafik premier kinowych i teatralnych często ustalany jest na długie miesiące z góry.

W kinie, teatrze, filharmonni, operze, balecie i cyrku będzie trzeba mieć na sobie ochronną maseczkę. Nie będzie to dotyczyło dzieci do do drugiego roku życia.

Multikino Polska zdecydowało, że nie otworzy kin 6 czerwca! -  Szanowni Widzowie! Wiemy, że tęsknicie za niepowtarzalną atmosferą kin! Z radością informujemy, że zgodnie z decyzją Rządu RP kina w Polsce mogą zostać otwarte już 6 czerwca br.! Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort naszych pracowników oraz Wasz, kina sieci Multikino będą otwierane stopniowo w późniejszym terminie. Obecnie przygotowujemy się na Wasze ponowne przyjęcie. Nasze prace obejmują m.in.: przygotowanie zaplecza sanitarnego, które umożliwi Wam przyjemny i bezproblemowy udział w premierach filmowych. O planowanej dacie otwarcia poszczególnych kin sieci Multikino, poinformujemy w kolejnych komunikatach. Liczymy na Waszą wyrozumiałość, a na seansach spotkamy się już niedługo! - czytamy w komunikacie sieci kinowej na Facebooku. 

Sieci Cinema City i Helios także nie otworzą od 6 czerwca swoich kin.

Koronawirus w Polsce. Kiedy otworzą kina i teatry? Będą też koncerty. Premier Morawiecki zdecydował

Nauczyciele do truskawek! "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 44.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.