Koroniewska i Dowbor porzucili luksusowe auta. Teraz jeżdżą... Polonezem i dużym fiatem!

2020-10-23 6:05 PAM, XS
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor wracają do przeszłości
Autor: Piotr Mizerski Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor wracają do przeszłości

Sentyment za czasami schyłku XX w. jest ciągle w Polsce bardzo duży. Wspominamy filmy, artykuły i rzeczy używane na co dzień. No i samochody. W czasy PRL mogli przenieść się ostatnio Joanna Koroniewska (42 l.) i Maciej Dowbor (42 l.). Ta gwiazdorska para poddała się czarowi ducha nieistniejącej Fabryki Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu. Asia szalała dużym fiatem, Maciek polonezem. Co tam się działo! Adrenalina sięgała zenitu!

– Benzyna we krwi to nie wszystko. Dobry kierowca musi mieć także olej w głowie, którego mi nie brakuje. Lubię adrenalinę, jednak wyjeżdżam na drogę, prowadzę z rozwagą. Jedno jest pewne, za kierownicą i przy pisku opon czuję się jak ryba w wodzie” – przyznaje Joanna.

– Dla mnie każdy element samochodu to nie tylko zwykła część konstrukcyjna, ale i miesiące, czasami lata pracy designerów, techników, tysiące godzin testów. To właśnie dlatego niektóre modele zyskują miano ikon i to dlatego czuję taki dreszczyk emocji, gdy wsiadam do tak kultowego auta, jak polonez! – dodaje Maciej.

Małżonkom towarzyszył także mistrz motocyklowy Kuba Przygoński (35 l.) – a wszystko na potrzeby kolejnej edycji kultowego programu „Top Gear”.

Premierowy odcinek 29. sezonu Top Gear! w najbliższy piątek, 23 października o godz. 22:30 w BBC Brit.

Najdroższe samochody świata | ESKA XD - Prosto z salonu #7
Najnowsze