Krzysztof Globisz na planie filmu inspirowanym jego walką z chorobą [PAPARAZZI]

2019-10-09 6:35 TUMM,xl
Krzysztof Globisz na Festiwalu Piosenki Zaczarowanej
Autor: Eastnews

To wielka radość patrzeć na zdjęcia z Krzysztofem Globiszem (62 l.) na planie nowego filmu. Wspaniały aktor pięć lat temu doznał rozległego udaru mózgu. Lekarze nie dawali mu wielkich szans na powrót do zdrowia i do pracy. Ale on nie poddawał się i z miesiąca na miesiąc był w coraz lepszej formie. Teraz stanął przed kamerą na planie filmu „Prawdziwe życie aniołów”, który jest inspirowany jego walką z chorobą.

Latem 2014 r. Globisz miał udar mózgu. Aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie został częściowo sparaliżowany i stracił mowę. Dzięki swojej determinacji i ogromnemu wsparciu żony zaczął pojawiać się na deskach teatru. Zagrał też w serialu „Leśniczówka”. Były to jednak epizody. Teraz następuje powrót w wielkim stylu. Gra główną rolę. Globisz wciela się w postać Adama, a w postać jego filmowej żony Anny – Kinga Preis (48 l.).
Zdjęcia kręcone są w Krakowie i okolicach. U boku aktora cały czas obecna jest jego prawdziwa żona. – Pani Agnieszka wspiera go cały czas. Jest z nim na planie i gdy tylko Globisz potrzebuje pomocy, jest przy nim – mówi nam osoba związana z produkcją filmu.
Aktor jest w świetnej formie. Co prawda nadal porusza się o lasce, ale idzie mu to bardzo sprawnie. Nie ma już też problemu z wypowiadaniem długich zdań.
– On daje nadzieję wielu chorym – dodaje nasz rozmówca.