Kuba Wojewódzki pochwalił się prędkością i doigrał się! Policja wkroczyła do akcji

2021-04-12 14:16 dav abr
Kuba Wojewódzki  stanowi zagrożenie
Autor: instagram Kuba Wojewódzki stanowi zagrożenie

To się w głowie nie mieści! Kuba Wojewódzki (58 l.) pochwalił się zdjęciem deski rozdzielczej ferrari. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że licznik wskazywał prędkość 250 km/h. „Obiecałem w domu, że wrócę szybko…” – napisał.

Jak wskazuje aktywista „Miasto Jest Nasze”, Kuba Czajkowski, zdjęcie zostało wykonane na trasie S79, niedaleko salonu oferującego samochody ferrari. Dozwolona prędkość na tym odcinku to 110 km/h. Ze zdjęcia wynika, że Kuba jechał za szybko o 140 km!

Takim zachowaniem jest wstrząśnięty Wojciech Pasieczny, były policjant, ekspert w zakresie przepisów ruchu drogowego.

Imprezy i picie na planie popularnego serialu TVP. Joanna Moro zdradza wstrząsające kulisy

– Mam głębokie oburzenie dla takich zachowań. Analizy wskazują, że dla samochodu Ferrari, który jedzie 250 km/h, droga hamowania wynosi 381 m! Czyli gdyby ktoś jechał przed nim po autostradzie i zatrzymał się, to ferrari, nawet jeśli jego kierowca podejmie próbę hamowania, najedzie na ten samochód z prędkością 242 km/h. Nie będą mieli szans na przeżycie. Trzeba też podkreślić, że podczas jazdy 250 km/h samochód jest niewidoczny dla innych uczestników ruchu. Gdy inni kierowcy zobaczą go w lusterku, nie mają czasu na reakcję! – mówi nam były policjant i dodaje: – W słowniku ludzi kulturalnych nie ma słów, aby wyrazić ocenę takiego zachowania. Kierowcy ferrari grozi mandat 500 zł i 10 punktów karnych. Sąd może zatrzymać uprawnienia do prowadzenia pojazdu na okres od trzech miesięcy do trzech lat. 

W 2016 r. Wojewódzki został zatrzymany na autostradzie, po której pędził z prędkością 206 km/h. Kuba stanął przed sądem. Usłyszał wyrok – 3 tys. zł grzywny.

Jak poinformowała dzisiaj, 12 kwietnia Policja, wszczęto czynności sprawdzające w związku z możliwością popełniania przestępstwa.

"Wszczęto czynności sprawdzające w związku z możliwością popełniania przestępstwa. 250 km/h na drodze to nie zabawa, to zaproszenie do tragedii. Osoby posiadające wiedzę na temat okoliczności zdarzenia proszone są o kontakt pod nr tel. 477236583" - czytamy.

Policja przyjechała po Kubę Wojewódzkiego
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze