Gwiazda "Barw szczęścia" w filmie inspirowanym historią podpalonej kobiety

2021-03-02 17:39 mga
Sławomira Łozińska w filmie Lokatorka
Autor: Kino Świat/mat. prasowy Produkcja inspirowana jest historią Jolanty Brzeskiej

Już niebawem na ekranach kin zobaczymy film "Lokatorka", który inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami związanymi z tragiczną śmiercią Jolanty Brzeskiej (+64 l.), działaczki społecznej, która została zamordowana, a jej ciało spalono. W główną rolę wciela się Sławomira Łozińska (68 l.), aktorka znana z "Daleko od szosy" i "Barw szczęścia".

1 marca minęło 10 lat od niewyjaśnionej śmierci Jolanty Brzeskiej. Kobieta, która walczyła z "handlarzowi roszczeń", została znaleziona martwa w Parku Kultury w Powsinie, kilka dni po zaginięciu. Jej ciało zostało spalone. By je zidentyfikować potrzebne były badania DNA. Policji nie udało się odnaleźć sprawców, mimo podjętego na nowo śledztwa w 2016 roku. Jolanta Brzeska mieszkała z rodziną przy ul. Nabielaka 9 w Warszawie. W 2006 roku budynek trafił w ręce spadkobierców oraz znanego "handlarza roszczeń" Marka M. Lokatorzy dostali wówczas wielkie podwyżki najmu i wpadli w spiralę zadłużenia. Niesfornych mieszkańców nękano i grożono eksmisją. Brzeska stanęła na czele powołanego przez siebie Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Jej mąż Kazimierz Brzeski zmarł w grudniu 2007 roku w wieku 66 lat. Jolanta Brzeska została pochowana na Komunalnym Cmentarzu Południowym pod Warszawą.

Grała Wieśkę w "Daleko od szosy". Popełniła samobójstwo. Tak wygląda jej grób [WIDEO]

Film "Lokatorka" w reżyserii Michała Otłowskiego jest inspirowany tymi wydarzeniami. Oprócz Sławomiry Łozińskiej grają w nim: Andrzej Grabowski, Irena Melcer, Jan Frycz, Piotr Głowacki, Kamil Nożyński, Tomasz Oświeciński i Leszek Lichota. Premiera produkcji na razie nie jest dokładnie znana.

Groby ofiar okrutnych zbrodni. Maturzysta, zakochana para i aktor gej | Niezapomniani
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze