Ludzie nie ufają Patrykowi Vedze! I VLOG

2019-08-14 18:00 Ewa Wąsikowska-Tomczyńska
Patryk Vega
Autor: WBF

Najnowszy film Patryka Vegi (42 l.) „Polityka” budzi coraz większe zainteresowanie, a jednocześnie kontrowersje. Wielu internautów nie ufa reżyserowi! O co dokładnie chodzi? O tym we vlogu Ewy Wąsikowskiej-Tomczyńskiej.

Do premiery został jeszcze niecały miesiąc, a można mieć wrażenie, że dzięki mediom społecznościowym, po kawałku, wszyscy już go obejrzeliśmy. Trudno się więc dziwić temu,
że w internecie jest cała masa komentarzy na temat filmu. Co z nich wynika?

Wiele osób nie daje wiary w kradzież scenariusza, o której mówi reżyser. Przez długi czas realizacja filmu była trzymana w tajemnicy i świat dowiedział się o „Polityce”, po tym jak ktoś rzekomo skradł scenariusz. Trzeba przyznać, że faktycznie wygląda to na sprawną akcję marketingową, bo taki komunikat od razu sugeruje, że scenariusz takiego zachodu był warty i że musi w nim być coś naprawdę niesamowitego. Czy tak jest? Tu dochodzimy do kolejnego wniosku internautów: Vega nie stworzył nic oryginalnego. Jak wynika ze zwiastunu i fragmentów, które reżyser ujawnił, sprawnie przerobiono to, co wcześniej pokazano w serialu „Ucho Prezesa”.
Trzeci wniosek, dość często przewijający się w komentarzach, to sugestia, że film wcale nie osłabi PiS przed wyborami, a wręcz zmobilizuje elektorat tej partii. Bardzo prawdopodobne. Zwłaszcza, że prawdopodobnie nic nowego nie obnaży. Bo tych, których pokazuje, już bardziej chyba nie da się skompromitować.

Najnowsze