Małgorzata Kożuchowska i Ilona Łepkowska znów tworzą zgrany duet. Znamy szczegóły nowego projektu

2021-08-02 12:24
Małgorzata Kożuchowska i Ilona Łepkowska znów tworzą zgrany duet. Szykuje się nowy projekt
Autor: Instagram Małgorzata Kożuchowska i Ilona Łepkowska znów tworzą zgrany duet. Szykuje się nowy projekt

Niewiarygodne, ale Małgorzata Kożuchowska (50 l.) i znana scenarzystka Ilona Łepkowska (67 l.) znowu postanowiły razem pracować. Przez wiele lat obie panie były ze sobą pokłócone, ale widać, że w końcu doszły do porozumienia i wspólnie tworzą niezwykły projekt. "Jestem podekscytowna", zdradza popularna aktorka. O co chodzi?

Wojna między nimi zaczęła się dokładnie dekadę temu. Wszysto zaczęło się od tego, że Kożuchowska, która grała Hankę Mostowiak w "M jak miłość", postanowiła odejść z serialu. Może nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że Ilona, która odpowiadała za scenariusz do tej pordukcji, o decyzcji aktorki dowiedziała się z mediów, a nie od niej samej.

- O odejściu Małgorzaty Kożuchowskiej dowiedziałam się z internetu. Zadzwoniła do mnie później w tym samym dniu. Mówi do mnie: „Ilona, pewnie już wiesz”. Odpowiedziałam, że wiem, ale problem w tym, że nie od niej bezpośrednio. To było najbardziej bolesne – narzekała na Kożuchowską w Fakcie Ilona Łepkowska.

ZOBACZ WIĘCEJ: Mówiło się o końcu kariery Małgorzaty Kożuchowskiej. Dzięki dawnej przyjaciółce ma szansę wrócić na szczyt

Zemsta scenarzystki

Taka postawa Kożuchowskiej rozzłościła znaną scenarzystkę, która postanowiła uśmiercić Hankę Mostowiak. Do dziś wszyscy pamiętamy odcinek, w którym wjeżdża ona w górę kartonów i umiera. Oczywiście scena zamiast wywołać przerażenie i smutek, spowodowała lawinę żartów i złośliwych komentarzy pod adresem Małgosi. W branży mówi się, że to właśnie była zemsta Łepkowskiej za to, że aktorka odeszła z serialu. Później przez kolejne lata panie unikały siebie jak ognia. A przynajmniej tak było do zeszłego roku, gdy Ilona wręczyła Małgosi swoją książkę "Idealna rodzina", wpisując specjalną dedykację:„Małgosiu, czy nie uważasz, że już czas, abyśmy zrobiły coś razem?”. Od tego momentu zakopały wojenny topór i postanowiły znowu połączyć siły w nowym projekcie czym z resztą Super Express informował już kilka miesięcy temu.

Kożuchowka i Łepkowska w nowym filmie

Okazuje się, że obie panie pracują nad nową komedią pt. "Zołza". Scenariusz do niej napisała Łepkowska, a Kożuchowska dostała główną rolę.

- Od początku pracy nad tym pomysłem wiedziałam, że Małgosia jest wymarzoną aktorką do głównej roli. Nasze kolejne zawodowe spotkanie po latach, tym razem przy filmie „Zołza” jest niezwykłe, wręcz magiczne i przynosi mi wiele radości i satysfakcji. Robimy komedię. Nie całkiem zwyczajną, ale na pewno niezwykłą, tak jak niezwykłe jest nasze ponowne spotkanie z Małgosią na planie - wyznaje scenarzystka.

Aktorka również nie ukrywa, że praca przy tym filmie to niemal spełnieni jej marzeń. Wszystko za sprawą tego, że oprócz wcielania się w główną bohaterkę, jest też współproducentem filmu.

- Jestem podekscytowana zarówno tą historią jak i moją nową rolą współproducentki! Myślałam o tym od lat, ale dopóki Ilona nie przysłała mi swojej książki z prośbą o rozważenie udziału w tym projekcie – od razu wiedziałam, że to jest petarda! I że chce to robić! Zarówno jako odtwórczyni głównej roli, jak i współproducentka. Ta historia jest niesamowita dlatego, że splata zawodowe i prywatne losy – Ilony i moje. Jest tu i refleksja nad ciągłym życiem na świeczniku i cięty, autoironiczny, inteligentny humor. Nie mogę doczekać się reakcji widzów! Do zobaczenia w kinach! - mówi aktorka.

O czym jest "Zołza"?

Komedia opowiada historię wpływowej scenarzystki i producentki filmowej Anny Sobańskiej. Ma decydujące zdanie, kto ma szansę na świetną rolę i zrobienie kariery, a kto musi sie z nią pożegnać. Ewidentnie to ona trzęsie show-biznesem. I to właśnie w postać Anny wciela się Kożuchowska, z złośliwcy twierdzą, że w tej historii przewija się wątek konfilktu Małgosi i Ilony.

Ile w tym prawdy na pewno przekonamy się po obejrzeniu filmu, kóry na ekrany trafi w 2022 roku. Pojawi się w nim sporo znanych nazwisk. Zobaczymy m.in.: Zofię Domalik, Annę Dymną, Rafała Zawieruchę, Bronisława Wrocławskiego, Filipa Tłokińskiego i Marcina Perchucia.

Kinga z M jak miłość oszukuje fanów?! Ukrywała tę tajemnicę przez lata
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE