"Milionerzy": Ile chromosomów ma muł? Odpowiedź zaskoczyła gracza

2020-07-07 21:14 KSZ
Hubert Urbański Milionerzy TVN
Autor: X-NEWS Hubert Urbański "Milionerzy" TVN

Przypominamy najciekawsze pytania i wpadki w teleturnieju "Milionerzy". Pytania zaskakują i odnoszą się do szerokiej wiedzy zawodników. Bywa, że gracz nie jest w stanie poradzić sobie z wyzwaniem bez kół ratunkowych. Pomoc w dzisiejszym odcinku była bezbłędna! Na to pytanie uczestnik nie chciał trafić. Ile pieniędzy wygrał?

Tomasz Ciachorowski: Zdradził, jak spędził 40. urodziny. Zapamięta to na zawsze! #HOT

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zdarza się, że pytania za ogromną kwotę nie stanowią problemu dla graczy. Pytanie warte 125 tys. złotych wymagało jednak potwierdzenia w formie skorzystania z kół ratunkowych. Nawet genialny gracz, który przez długi czas szedł jak błyskawica w końcu potrzebował pomocy. Wygrana miliona była bardzo realna.  Kolejny gracz zmierzył się z pytaniem, które nie należało do jego mocnych stron. Było warte 5 tys. złotych.

Ile chromosomów ma muł, jeśli matka, klacz konia domowego, ma ich 64, a ojciec osioł 62?

A. 126

B. tyle samo, co matka

C. tyle samo, co ojciec

D. 63

Gracz odrzucił od razu odpowiedź A, bo uznał, że chromosomy nie mogą się rozmnożyć. Nie był jednak pewny, co do prawidłowej odpowiedzi, bo pozostałe mu pasowały. Konieczna była pomoc koła ratunkowego. Uczestnik wybrał "pytanie do publiczności". Widownia wybrała odp. D. Aż 57% osób zasiadających na widowni wskazało, że to 63 chromosomy. Gracz posłuchał dobrej rady i to była dobra decyzja. Muł otrzyma 32 chromosomy od matki i 31 chromosomów od ojca.

 

Najnowsze