"Milionerzy": Niewiarygodne! W Polsce wydobywano rudy uranu przede wszystkim w...

2020-08-04 20:17 wp
Hubert Urbański, Milionerzy TVN
Autor: X-NEWS Hubert Urbański, "Milionerzy" TVN

Niebywałe pytanie za 40 tysięcy złotych padło w "Milionerach". W najnowszym odcinku usłyszała je Pani Jolanta. Zawodniczka musiała zgadnąć, gdzie w Polsce wydobywano rudy uranu. Sprawdź, czy znasz poprawną odpowiedź na pytanie zadane przez Huberta Urbańskiego.

Pani Jolanta kontynuowała grę z poprzedniego odcinka teleturnieju. Dotarła aż do pytania za 40 tysięcy złotych! To niebywałe, jakie pytanie usłyszała. Dotyczyło wydobywania rudy uranu w Polsce w latach 1948-1972. Jak myślicie, w Polsce wydobywano rudy uranu przede wszystkim w...?

"Milionerzy": Gdzie jest SIUSIAJĄCA DZIEWCZYNKA? Nietypowe pytanie ZAWSTYDZIŁO uczestnika

W Polsce na potrzeby sowieckiego programu zbrojeniowego wydobywano rudy uranu przede wszystkim:

A: w Puszczy Białowieskiej

B: pod Warszawą

C: w Sudetach

D: na Kaszubach

Jak myślicie? W tym pytaniu uczestniczka wykorzystała dwa koła ratunkowe. Telefon do przyjaciela, który zasugerował odpowiedź C. Nie była jednak zdecydowana. Wybrała 50:50. Zostały odpowiedzi C i B. Zawodniczka wybrała poprawną odpowiedź, czyli... C. W Polsce na potrzeby sowieckiego programu zbrojeniowego wydobywano rudy uranu przede wszystkim w Sudetach.

MILIONERZY - ZASADY

Tytułową nagrodę w "Milionerach" można zgarnąć tylko w jeden sposób. Niezbędna jest do tego wiedza i bezbłędne odpowiedzi na 12 pytań. Zaznaczenie prawidłowych odpowiedzi w pytaniu drugim i siódmym zapewnia kwotę gwarantowaną (1000 zł i 40 000 zł). Ważny dla zawodników test, ma różnorodną tematykę. W drodze do zwycięstwa uczestnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Najnowsze