Milionerzy: Podał poprawną odpowiedź i zaznaczył źle. Co oznacza słowo "indie"?

2021-07-26 17:05
Hubert Urbański, Milionerzy TVN
Autor: X-NEWS Hubert Urbański, "Milionerzy" TVN

Uczestnicy "Milionerów" ponownie stanęli do walki o najwyższą nagrodę. Hubert Urbański, który prowadzi teleturniej od początku nadawania, zawsze stara się odstresować zawodników za pomocą żartów. Czy tym razem się udało? Jak poradził sobie uczestnik w 402. odcinku "Milionerów"? Nazwa gatunku muzycznego indie pochodzi od angielskiego słowa tłumaczonego jako?

Fani z niecierpliwością czekają na nowe odcinki kultowego teleturnieju "Milionerzy". Na pocieszenie, stacja TVN serwuje na swojej antenie odcinki z poprzednich sezonów programu. W odcinku 402. "Milionerów" padło pytanie o gatunek muzyczny! Czy znasz odpowiedź?

Nazwa gatunku muzycznego indie pochodzi od angielskiego słowa tłumaczonego jako:

A. hinduski

B. indiański

C. niezależny

D. dżinsowy

Tak brzmiało pytanie warte 20 tys. złotych. Choć uczestnik wskazał słowo, od którego pochodzi nazwa tego gatunku muzycznego, postanowił zaznaczyć zupełnie inną odpowiedź! Postawił na wariant A, który okazał się błędny. A która odpowiedź była poprawna? Nazwa pochodzi od angielskiego słowa independent - czyli niezależny (C). Wiedzieliście?

Milionerzy - zasady

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE