Milionerzy: Wyjątkowo krótka gra! Czym jest dzieło Georges'a Bizeta "Poławiacze pereł"? [ODPOWIEDŹ]

2021-09-14 21:02
Milionerzy
Autor: Facebook

"Milionerzy" to teleturniej, który od lat cieszy się ogromną popularnością. Widzowie stacji TVN chętnie odpowiadają na pytanie, które zadaje prowadzący show Hubert Urbański. W odcinku 464. "Milionerów" padło wyjątkowe pytanie. Czy również z nim widzowie poradziliby sobie w mgnieniu oka? Czym jest dzieło Georges'a Bizeta "Poławiacze pereł"?

Aż trudno uwierzyć, że to już 10 sezon kultowego teleturnieju. We wrześniu wystartowała kolejna edycja "Milionerów". W poprzednim odcinku teleturnieju uczestnik nie znał poprawnej odpowiedzi i nie zdecydował się na ryzyko. Zabrał ze studia 250 tys. złotych. Tym razem uczestniczce nie poszło tak dobrze.

Czym jest dzieło Georges'a Bizeta "Poławiacze pereł"?

A. obrazem

B. grupą rzeźbiarską

C. operą

D. sonetem

Tak brzmiało pytanie za 2 tys. złotych. Zawodniczka postawiła na odpowiedź A, która okazała się błędna! "Poławiacze pereł" to tytuł opery! A Georges Bizet był kompozytorem. Wiedzieliście?

Milionerzy - zasady

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE