Must Be the Music. Enej zwycięzcą pierwszej polskiej edycji YouTube

2011-05-08 12:28 Rafał Mądry

Polsatowski program "Must Be The Music - Tylko Muzyka" dobiegł końca. Zwycięzcą pierwszej edycji okazał się polsko-ukraiński zespół Enej, grający muzykę folkową. Chłopaki w dogrywce pokonali śpiewaka Conrado Yaneza i skrzypka Tomka Dolskiego.

Telewidzowie w sms-owym głosowaniu zdecydowali, że to zespół używający do gry kilku klasycznych, sprawdzających się zawsze instrumentów, jest najlepszy. Wielki finał należał właśnie do młodych grajków z Enej, którzy sami tworzą swoje utwory. {% load polls_tags %}{% get_poll 2583 request.path %}

Patrz też: Must Be the Music, odc 10. FINAŁ: Kto wygrał - zespół Enej! zapis relacji NA ŻYWO w internecie

Artyści zdecydowanie zasłużyli na występ podczas tegorocznego TOPTrendy. To jednak nie jedyna nagroda, jaką kapela otrzymała. Grupa poza szansą zaprezentowania się na polskim festiwalu, zgarnęła dodatkowo czek na 100 tysięcy złotych.

Jurorzy po ogłoszeniu werdyktu, kto ma zagrać w dogrywce, wiedzieli na kogo postawić. Pomimo wielkiej sympatii do Filipińczyka i młodego skrzypka, jednogłośnie stwierdzili, że to Enej powinien zwyciężyć - jak się okazało, nie mylili się.

Enej w finale wykonał dwie własne piosenki "Miła moja" oraz "Radio Hello".

Posłuchaj jak śpiewa Enej:

Najnowsze