Nasz nowy dom: Zdrowie dziecka albo godne warunki. Katarzyna Dowbor musiała podjąć trudne wybory

2021-03-03 21:34
Nasz nowy dom
Autor: Materiały prasowe Polsat

"Nasz nowy dom" to program, w którym najbardziej potrzebujący otrzymują wielką szansę na zmianę warunków, w których żyją. Prowadząca, Katarzyna Dowbor, wraz ze swoją ekipą przemierza Polskę w poszukiwaniu domów, w których życie dalekie jest od godnego. "Nasz nowy dom" powrócił na antenę w wiosennej ramówce stacji Polsat.

Na antenę Polsatu powrócił "Nasz Nowy Dom". W każdym odcinku Kasia Dowbor wraz z niezawodną ekipą ekspertów pomaga rodzinom doświadczonym przez los. W premierowych odcinkach 16. sezonu zobaczymy historie rodzin ze wsi Doły Biskupie oraz Granice. Problemy, z jakimi borykają się uczestnicy, wzruszą was do łeż!

Sprawdź to: Nie tak łatwo dostać się do programu "Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor ujawniła, dlaczego niektóre rodziny odpadają

W pierwszym odcinku sezonu ekipa odwiedziła Doły Biskupie. To niewielka wieś w województwie świętokrzyskim. W części budynku na terenie dawnych zakładów przemysłowych mieszka pięcioosobowa rodzina - pani Anna i pan Marek z trójką dzieci. Dziewiętnastoletnia Weronika uczy się w liceum i marzy o studiowaniu polonistyki. Siedemnastoletni Kacper i jedenastoletnia Nina chorują na ciężką postać cukrzycy. Nina cierpi też na Zespół Downa. Pan Marek chciałby podjąć stałą pracę, jednak ze względu na częste podróże do szpitali może imać się jedynie dorywczych zajęć. Rodzina mieszkała w zimnym, wilgotnym mieszkaniu, niedogrzanym przez stary piec. W domu brakowało nawet ogrzewania!

- Jesteście schorowani, macie dużo problemów - stwierdziła Katarzyna Dowbor. - Ten dom ma wiele wad - brak ciepłej wody, brak przestrzeni. Was jest pięcioro, a tego miejsca w tym domu jest naprawdę mało. Aby pomóc rodzinie odmienić ich los do akcji wkroczyli: architekt Martyna Kupczyk oraz Wiesław Nowobilski wraz z ekipą budowlaną. Czy udało im się naprawić wszystkie problemy w domu naszych bohaterów w zaledwie 5 dni? Zobaczcie, jak dom wyglądał przed metamorfozą!

Zobacz to: Agnieszka Włodarczyk gotuje ukochanemu w kuchni marzeń! Nie spodziewała się, że ktoś wytknie jej taką rzecz!

Nasz nowy dom
Autor: Materiały prasowe Polsat Nasz nowy dom - Doły Biskupie: przed metamorfozą

W czwartek ekipa programu odwiedzi Granice, wieś nieopodal Sochaczewa. Tam mieszka pani Aleksandra, samotnia mama dwóch synów: dwudziestodwuletniego Igora i jedenastoletniego Patryka. Igor cierpi na późno zdiagnozowany Zespół Aspargera, nie nawiązuje relacji i nie uczestniczy aktywnie w życiu społecznym, żyje w swoim świecie. Pani Aleksandra pracuje, jednak ze swojej pensji zdołała jedynie wyremontować cieknący dach domu. Budynek wymaga natychmiastowej interwencji, popękane ściany i zapadające się podłogi uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. W kuchni stoi niebezpieczny dla domowników i zatruwający środowisko piec ogrzewający dom. - Powiem szczerze, że to co mnie najbardziej przeraża to dach. Te podłogi się faktycznie rozjeżdżają, nie wiadomo co się dzieje z fundamentami, czy to w ogóle jest do uratowania. Trzecia sprawa to piec. Ten piec stwarza niebezpieczeństwo i Wam niestety, bo nie macie kotłowni - przyznała Dowbor. Metamorfoza stanie pod znakiem zapytania! Czy ekipa zdecyduje się na tak gruntowny remont w takim krótkim czasie?

Sprawdź: Młynarska usunęła obie piersi! Operacji dokonała na Krecie. Wstrząsający wpis prezenterki [ZDJĘCIE]

Premierowe odcinki programu "Nasz Nowy Dom" w środę i czwartek o godzinie 20:05 na antenie stacji Polsat.

Źródło: materiały prasowe Polsat

Nasz nowy dom
Autor: Materiały prasowe Polsat Nasz nowy dom - Granice: przed metamorfozą
Grób Ireny Kwiatkowskiej na Powązkach. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE