Nasz nowy dom: Ekipa Dowbor wyremontowała dom pani Janiny i jej wnuka. Dużo zdjęć

2020-05-22 13:24 rr
Nasz nowy dom sezon 14. odcinek 23 - przed remontem
Autor: Polsat/Nasz nowy dom "Nasz nowy dom" sezon 14. odcinek 23 - przed remontem

W środowym odcinku ekipa programu "Nasz Nowy Dom" odwiedziła Podłęż, wieś nieopodal Puław. W części budynku gospodarczego, zaadaptowanej na dom mieszka pani Janina z ośmioletnim wnuczkiem Robertem. Kobieta zaopiekowała się chłopcem, gdyż był zaniedbywany. Dom rodziny był w opłakanym stanie. Z pomocą przyszła ekipa Katarzyny Dowbor.

Pani Janina samotnie wychowuje wnuka Roberta. Kobieta długo walczyła, by córka wróciła na dobrą drogę, zmieniła się i zajęła dzieckiem, ale bez skutku. Postanowiła ratować chłopca, zabrała go do siebie i stoczyła długą batalię o to, by stać się jego prawnym opiekunem. Sama wcześniej chorowała na złośliwy nowotwór i wierzy, że dostała drugie życie, by wychować wnuka. Niestety warunki w jakich żyła rodzina, nie były odpowiednie dla babci i jej ukochanego wnuka. W ich domu panował przenikliwy chłód, sufity były pokryte grzybem, tylko jeden pokój nadawał się do zamieszkania. Łazienka znajdowała się w piwnicy i była dramatycznie zawilgocona.  Okna były nieszczelne, w dachu były dziury, którymi podczas deszczu woda dostawała się do środka budynku. Chłopiec nie miał swojego pokoju, nie miał się gdzie bawić. Pani Janina również nie miała swojego pokoju, swojej oazy spokoju. W domu nie było ciepłej wody. Budynek był w dramatycznym stanie i wymagał natychmiastowego remontu!

Dowbor pokazała zdjęcie sprzed 41 lat! Tak wyglądała w młodości

Przed ekipą programu było trudne zadanie. Remontem domu zajęli się architekt Wojtek Strzelczyk i Artur Witkowski z ekipą budowlaną, a Katarzyna Dowbor zadbała, by rodzina nie nudziła się na wakacjach.

Obejrzyjcie zdjęcia przed i po remoncie!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze