"Nasz nowy dom" znika z telewizji. Kiedy ostatni odcinek? Wiemy, co dalej z Katarzyną Dowbor

2021-05-20 16:20
Zwolnili Dowbor, wzięli Guzik
Autor: materiały prasowe Zwolnili Dowbor, wzięli Guzik

Wielkie zmiany w Polsacie! Z anteny znika Katarzyna Dowbor (62 l.) i jej hitowa produkcja „Nasz nowy dom”. Jej miejsce zajmie Anna Guzik (45 l.), która również będzie pomagać Polakom w programie „Wolni od długów”. Na dwa formaty, które wspierają biednych ludzi w potrzebie, okazało się nie być miejsca. Ale powody decyzji stacji mogą być też inne. Wiemy, dlaczego Katarzyna Dowbor znika z anteny. Poznajcie kulisy.

Program "Nasz nowy dom", który prowadzi Katarzyna Dowbor, to niekwestionowany hit. Niestety, ostatnio narastały wokół niego kontrowersje. A nawet wybuchł skandal. Na początku sąsiedzi bohaterów biegli z pomocą ekipie remontowej. Ostatnio jednak wygrywała zazdrość. Doszło nawet do tego, że mieszkańcy Szczytna zniszczyli elewację wyremontowanego domu jednej z bohaterek programu "Nasz nowy dom". W nocy w dom rzucano kamieniami i pukano do okien. Mieszkańcy okolicy uznali bowiem, że kobieta nie zasługiwała na pomoc.

ZOBACZ TAKŻE: Wiemy, kto zastąpi Andrzeja Piasecznego w "The Voice Senior". Będziecie w szoku! To królowa polskiej sceny

– Są ludzie i ludziska, trudno. Choć oczywiście było mi przykro, a przede wszystkim żal tej kobiety, która nic złego nie zrobiła. Nikogo nie skrzywdziła. Ale co mogłam poradzić na tę sytuację? Po prostu niektórzy twierdzili, że to oni powinni mieć wyremontowany dom, a nie ta pani. Że to im się bardziej należało i w ten sposób odreagowali swoją frustrację – komentowała później Katarzyna Dowbor. 

Niesmak jednak pozostał. A okazało się, że takich rzeczy było więcej. Jeden z wyremontowanych domów został nawet podpalony.

– Często jeszcze nie zaczęliśmy remontu, a do redakcji już przychodzą maile, żeby nie robić komuś remontu... Każdy uważa, że ma gorzej i to on powinien otrzymać remont – zdradziła producentka programu "Nasz nowy dom" Olga Toporowska.

NIE PRZEGAP: Niewiarygodna dieta gwiazdora "Na Wspólnej". Robert Kudelski je knedle i nie ćwiczy. Jak schudł aż 20 kilo?!

Kiedy ostatni odcinek programu Nasz nowy dom?

W tej sytuacji produkcja show postanowiła dopracować format i zasady wyboru bohaterów, by nie budziły one aż takich kontrowersji. Dlatego "Nasz nowy dom" idzie w odstawkę. Ostatnie odcinki Polsat wyemituje 19 i 20 maja. A już od 27 maja zastąpi go program "Wolni od długów", który prowadzi Anna Guzik. ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ: Gwiazda "Na Wspólnej" zastąpi Dowbor w Polsacie. Będzie wyciągać ludzi z długów

Producenci nowego reality wierzą, że widzowie go pokochają, bo wzrusza do łez i uczy. Guzik będzie miała pełne ręce roboty. Może mieć znacznie mniej czasu na granie w serialu „Na Wspólnej”. Losy aktorki właśnie się ważą i są w rękach widzów. 

Być może jednak w przyszłości oba programy będą emitowane na zmianę. Polsat nie chce bowiem na stałe rezygnować z „Naszego nowego domu” i Kasi Dowbor. Wszystko wskazuje na to, że program wróci na antenę pod koniec roku. 

Nasz Nowy Dom 19 i 20 maja. Finał sezonu! Co się wydarzy w ostatnich odcinkach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE