Nie żyje aktor Ryszard Bacciarelli. Zagrał m.in. w "Domu" i w "Stawce większej niż życie". Data i miejsce pogrzebu

2021-06-28 10:00
Świeczka
Autor: Pixabay Nie żyje dziennikarka Małgorzata Durska. Miała 43 lata.

W wieku 93 lat zmarł Ryszard Bacciarelli, praprawnuk Marcello Bacciarelliego (+86 l.), nadwornego malarza krola Stanisława Augusta Poniatowskiego (+66 l.). O śmierci aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Ryszard Bacciarelli zmarł 22 czerwca. Znany był z takich produkcji jak: "Eroica", "Akcja pod Arsenałem", "Popiełuszko. Wolność jest w nas", "W labiryncie", czy "Awantura o Basię". Po raz ostatni na ekranie pojawił się w 2016 roku w serialu "Na sygnale". Praprawnuk słynnego malarza ukończył Wydział Aktorski PWST w Warszawie w 1953 roku. Występował m.in. w Teatrze im. Jaracza w Łodzi (1956-1961), oraz Teatrze Ludowym (1961-1974) i Teatrze Nowym (1974-1993) w Warszawie.

Tego samego dnia co Bacciarelli, zmarł także reżyser Krzysztof Gradowski (+78 l.). Najbardziej znany był z filmów dla dzieci - "Akademia Pana Kleksa", "Podróze Pana Kleska" i "Pan Kleks w kosmosie".

Pogrzeb Ryszarda Bacciarelliego odbędzie się w środę 30 czerwca o godz. 14:00. Uroczystości rozpoczną się w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie na Starych Powązkach, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego do grobu rodzinnego - napisały w nekrologu córki aktora - Kamila z Jowitą oraz zięć i wnukowie oraz Anna i France z rodziną.

Nie żyje Dorota Kawęcka. Aktorka "Domu" zmarła po długiej chorobie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze