Nie żyje dziennikarka TVP Bożena Walewska. Tworzyła dla dzieci program "Ziarno"

2021-03-08 13:08 ksz
Nie żyje dziennikarka TVP Bożena Walewska. Tworzyła dla dzieci program Ziarno
Autor: Pixabay

Nie żyje Bożena Walewska - dziennikarka Telewizji Polskiej, twórczyni programu dla dzieci, emitowanego na antenie TVP1 "Ziarno". Walewska pracowała również w Polskim Radiu. Dodatkowo zajmowała się pomaganiem innym dziennikarzom w znalezieniu pracy. Za program "Ziarno" otrzymała nagrodę!

O śmierci dziennikarki powiadomiła redakcja Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Bożena Walewska była członkiem SDP od 1977 roku. Koledzy napisali o wielkim smutku na wieść o jej śmierci. Dziennikarka była związana z Telewizją Polską oraz Polskim Radiem. Współtworzyła Studio "Solidarność", a także pracowała w Redakcji Programów Katolickich. Została uhonorowana przez Papieża Jana Pawła II - otrzymała Odznaczenie Benemerenti. Jest to dowód uznania dla osób zasłużonych w służbie Kościoła, zarówno cywilnych, jak i wojskowych, świeckich i duchownych. Bożena Walewska współtworzyła program "Ziarno". Zajmowała się również pomocą innym dziennikarzom. Chodziło o znalezienie im pracy - w SDP prowadziła Samopomoc Koleżeńską „DeSKa”.

Program "Ziarno" powstał w 1990 roku, jako katolicki program dla dzieci i ich rodziców. "Jest lekcją szacunku dla ludzi starszych, ekumenizmu, tolerancji i otwartości na drugiego człowieka, niezależnie od koloru skóry, sprawności fizycznej czy wyznawanej religii" - podano w opisie programu. Emitowany był do wakacji 2020 w TVP1, ale teraz można go oglądać w TVP Polonia oraz TVP ABC.

Groby mistrzów dubbingu. Ikony polskich dobranocek i filmów dla dzieci. Niezapomniani

SPRAWDŹ TO: Piękna gwiazda TVN w szpitalu. Była bezradna, fani gotowi do pomocy. To zdjęcie wzbudziło niepokój

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze