Nie żyje fryzjer gwiazd. Miał 76 lat

2020-11-21 9:08 DR
Julia Roberts
Autor: VALERIE MACON/AFP/East News

Udo Walz, jeden z najbardziej znanych niemieckich fryzjerów i celebryta, zmarł w piątek Berlinie. Jego klientkami były m.in. kanclerz Angela Merkel, gwiazdy filmowe i słynne modelki.

Romy Schneider, Marlene Dietrich, Claudia Schiffer, Heidi Klum, Maria Callas, Julia Roberts i Jodie Foster to sławy, którym Udo Walz przez kilkadziesiąt lat układał fryzury. Sam także był celebrytą. Grał w serialach telewizyjnych, reklamował produkty, prowadził talk-show i był autorem książek. Pracował nie tylko dla gwiazd, ale i dla projektantów mody, takich jak Wolfgang Joop, Jil Sander i Jean-Paul Gaultier.

Hotplota: Jak gwiazdy spędzają czas na kwarantannie?

Swój pierwszy salon w Berlinie otworzył w 1968 roku w Berlinie, ale praktykę w zawodzie rozpoczął już jako 14-latek. Słynny fryzjer urodził się w 1944 roku w Waiblingen na południu Niemiec. Był synem zawodowego kierowcy. W 1994 r. związał się z Carstenem R. Thammem. Ze swoim partnerem w Berlinie-Charlottenburgu. Udo Walz chorował na cukrzycę i zmarł w wyniku powikłań spowodowanych tą chorobą. Przez dwa tygodnie był w śpiączce. Śmierć fryzjera Udo Walza potwierdził jego mąż Carsten Thamm-Walz w oświadczeniu przekazanym tabloidowi "Bild".

Przeczytaj także: Chcą zniszczyć Górniak. Ogromna fala hejtu i niespodziewana obrona

Najnowsze